فلسطین ۳ نامه به رهبران سازمان ملل فرستاد
نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل سه نامه را درباره نقض‌های مکرر رژیم صهیونیستی و جنایت‌هایش علیه فلسطینیان به دبیرکل سازمان ملل، رئیس شورای امنیت و رئیس مجمع عمومی تحویل داد.
كدخبر: id-19385
تاريخ: 2020-11-11 11:10:32

روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی نوشت : ریاض منصور، نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل در این نامه‌ها آورده است: اسرائیل بدون توجه به قوانین بین‌المللی یا تأثیرات شدید کرونا بر همگان به اقدامات غیرقانونی خود علیه فلسطینی‌ها ادامه می‌دهد.

وی به ادامه عملیات انهدام منازل و سلطه بر اراضی، پاکسازی نژادی و قتل غیرنظامیان از جمله شهادت عامر عبدالرحیم الصنوبر، جوان فلسطینی اشاره و تأکید کرد: شکست در تضمین مجازات چنین نقض‌های سنگینی باعث می‌شود اسرائیل به اقدامات خود ادامه داده و مجازات نشود.

نماینده فلسطین گفت: خشونت شهرک‌نشینان طی شیوع کرونا افزایش یافته و تأثیر منفی بر غیرنظامیان فلسطینی گذاشته است. شهرک‌نشینان مزارع فلسطینی‌ها را به آتش کشیده، درختان را قطع می‌کنند، محصولات آن‌ها را سرقت و املاکشان را تخریب می‌کنند و همه این‌ها تحت نظارت نیروهای اسرائیلی رخ می‌دهد.

این مقام فلسطینی افزود: هدف چنین سیاست‌ها و نقض‌های غیرقانونی تغییر ساختار جمعیتی قدس شرقی از طریق انتقال شهرک‌نشینان و مصادره اراضی و منابع است که به گونه‌ای نقض خطرناک قوانین و حقوق ماست.

منصور تأکید کرد، رژیم صهیونیستی تمام منازل در خربه حمصه را منهدم کرد که موجب آوارگی بیش از ۷۰ تن شد.

وی از جامعه جهانی خواست اقداماتی در این راستا اتخاذ کنند. به گفته او، جامعه بین‌المللی از جمله شورای امنیت و مجمع عمومی باید اقدامات مسؤولانه و جدی برای ملزم کردن اسرائیل به رعایت قوانین بین‌المللی و تمام قطعنامه‌های سازمان ملل اتخاذ کنند.
انتهای پیام/ایسنا