ولایتی: ریشه کن شدن داعش یکی از مهمترین تحولات جهان اسلام است
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: ریشه کن شدن داعش در مناطق حساس جهان اسلام و همچنین اعلام ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از تحولات مهم جهان اسلام طی دوماه گذشته می‌باشد.
كدخبر: id-14594
تاريخ: 2018-02-12 14:26:13

علی‌اکبر ولایتی طی سخنانی در نشست مشورتی کنگره جهانی محبان اهل بیت اظهار کرد: با همکاری 800 نفر از شخصیتها و نخبگان جهان اسلام و به دعوت مجمع جهانی بیداری اسلامی در آذرماه گذشته برابر با نوامبر 2017 میلادی اجلاس محبان اهل بیت(ع) و مسئله تکفیری‌ها برگزار شد.

به گزارش نامه نیوز، وی افزود: این اجلاس با هدف بسترسازی برای احیای تمدن نوین اسلامی، ایجاد وحدت و انسجام اسلامی در مقابله با مشکلات پیش‌روی جهان اسلام و برجسته سازی نقاط مشترک فکری و عقیدتی محبان اهل بیت(ع) برگزار شد.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی همچنین بیان کرد: در اجلاسی که برگزار شد کمیسیون‌های پنج‌گانه تخصصی شامل؛ مفهوم شناسی و مبانی فکری اهل بیت و تاثیر آرای اندیشمندان در شکل گیری امت واحده، کمیسیون تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی، کمیسیون اتحاد و انسجام محبان اهل بیت، کمیسیون بررسی چالشها و تهدیدات پیش روی جهلان اسلام و همچنین کمیسیون راهبردها و راهکارهای وحدت و انسجام محبان اهل بیت در تقابل با دشمنان امت اسلام تشکیل شده است.

ولایتی با اشاره به اینکه در این نشست مصوبات و توافقات اجلاس قبلی با نخبگان مسلمان مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار کرد: همانطور که اطلاع دارید طی دو ماه گدشته تحولات عمیق و گسترده‌ای در جهان اسلام به وجود آمده که نمونه‌های آن ریشه‌کن  شدن داعش در مناطق حساس جهان اسلام همانند سوریه و عراق، حمایت استکبار جهانی از سیاست تفرقه اندازی در کشورهای اسلامی، اعلام ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و آگاهی و رشد روزافزون نخبگان جهان اسلام و مبارزه با استکبار جهانی می باشد.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط موجود ساماندهی فعالیت کنگره محبان اهل بیت اهمیت زیادی دارد، گفت: برای اینکه این هدف محقق شود تعیین شورای مرکزی برای کنگره جهانی محبان اهل بیت از اولویت ویژه‌ای برخوردار می باشد و این امر هم تنها با مشورت نخبگان در سراسر جهان امکانپذیر است.

ولایتی در پایان اظهار کرد: در نظر داریم که با ایجاد یک ساختار مناسب ارتباطی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی ارتباط محبین اهل بیت را در جهان اسلام و در طول سال به صورت مستمر برقرار کنیم.
منبع: ایسنا
انتهای پیام/