اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 20024تاریخ ثبت : 1400/4/29 12:00:00

طرح خطرناک ائتلاف سعودی علیه انصارالله یمن

وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن از طرحی خطرناک که از سوی ائتلاف سعودی علیه انصارالله دنبال می‌شود، پرده برداشت و جزئیات آنرا فاش کرد.

یکی از مقامات عالی رتبه دولت نجات ملی یمن از طرح محرمانه و خطرناک برای هدف قرار دادن و فروپاشی ملت یمن پرده برداشت.

«ضیف الله الشامی» وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن از طرح استراتژیکی که ائتلاف تحت سرکردگی سعودی برای دور کردن مردم یمن از انصارالله یمن دنبال می‌کند، پرده برداشت و در صفحه فیس بوک خود نوشت: دشمن به دنبال شکست پایداری یمن و هدف قرار دادن یمن است.

وی تصریح کرد: مهمترین استراتژی که دشمن دنبال می‌کند و بسیار محرمانه است، ساقط کردن حوثی‌ها از درون نام دارد و هدفش پنج طیف شامل؛ ملت، پایگاه مردمی حوثی‌ها، شهروندان، رزمندگان، تصمیم گیرندگان سیاسی و نظامی است.

وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن گفت: یکی از اهدافی که این استراتژی دشمن به دنبال آن است، بی اعتماد کردن مردم به حوثی‌هاست تا مردم دچار تردید شوند. هدف همچنین درهم شکستن روحیه حوثی‌ها و ایجاد روحیه یاس و نوامیدی در میان آنها از طریق حملات رسانه و فعالیت رسانه‌ای است.

وی افزود: همچنین در این استراتژی، شهروندان یمنی به اقدام علیه حوثی تشویق می‌شوند و اینکه از آنها خلاص شوند. همچنین در این طرح خطرناک در راستای ایجاد نارضایتی در میان رزمندگان یمنی با هدف ترک جبهه‌ها از سوی آنها و فرار از جبهه‌هاست. همچنین در این طرح تلاش می‌شود که قدرت تصمیم گیری از تصمیم گیرندگان سیاسی و نظامی گرفته شود تا به مرحله سرخوردگی و آشفتگی برسند.

الشامی گفت: درباره فعالیت رسانه‌ای در راستای این طرح خطرناک، شامل قانع کردن مردم یمن است که حوثی‌ها عامل همه مصائب هستند و اینکه جبهه داخلی حوثی‌ها را دچار فروپاشی کنند و همدلی آنها را از بین ببرند.

وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن بیان کرد: در راستای این طرح تلاش می‌شود که حوثی‌ها مرتبط با گروه‌های تروریستی در خارج از کشور و القاعده و داعش در یمن قلمداد شوند. در این طرح خطرناک دشمن تلاش می‌شود که رهبران حوثی را مفسد نشان دهند.

وی در پایان بر ضرورت اهمیت شناخت رویکرد دشمن و تلاش برای خنثی سازی این طرح خطرناک تاکید کرد و اینکه با هوشیاری و بصیرت عمل شود.

وی گفت: باید با تمسک دینی و ملی، مانع موفق شدن طرح دشمن شویم.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :یمنانصارالله^