اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 20020تاریخ ثبت : 1400/4/28 11:39:43
عضو شورای عالی سیاسی یمن:

ائتلاف متجاوز سعودی به دنبال اشغال مناطق راهبردی یمن است

عضو شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی تصریح کرد که ائتلاف متجاوز سعودی به دنبال اشغال مناطق راهبردی در یمن است.

«احمد الرهوی» عضو شورای عالی سیاسی یمن در جدیدترین مواضع خود، بر تداوم مقابله یمنی‌ها با متجاوزان سعودی و متحدان آنها در این کشور تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، این عضو شورای عالی سیاسی یمن تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی و اساسی ائتلاف متجاوز سعودی از جنگ علیه یمن تصاحب و اشغال مناطق استراتژیک و راهبردی این کشور است. این مسأله بر هیچکس پوشیده نیست.

وی در ادامه اظهار داشت: نیروهای مقاومت یمن در طول سالهای گذشته دستاوردهای نظامی و امنیتی فراوانی را در برابر ائتلاف متجاوز سعودی خلق کردند. این عضو شورای عالی سیاسی یمن همچنین به مسأله تمدید ۳ ساله ریاست «مهدی المشاط» در شورای عالی سیاسی یمن پرداخت.

در همین ارتباط، او گفت: المشاط در طول سالهای گذشته قدرت خود در مدیریت چالش‌های کشور در برابر متجاوزان را نشان داد. چندی پیش، اعضای شورای عالی سیاسی یمن، مهدی المشاط رئیس فعلی این شورا را با اجماع آرا به مدت ۳ سال دیگر در سِمَت خود ابقا کردند.

شورای عالی سیاسی یمن پیش از ابقای مهدی المشاط در ریاست این شورا، قدرت رهبری و نیز توانمندی‌های این شخصیت یمنی را ستود. این شورا بر کمک به مشاط برای به انجام رسیدن مأموریت‌های محوله به او تأکید کرد.

گفتنی است، مهدی المشاط ۳ سال پیش به دنبال شهادت «صالح الصماد» رئیس وقت شورای عالی سیاسی یمن در حمله پهپادی ائتلاف متجاوز سعودی به عنوان رئیس این شورا انتخاب شد.
انتهای پیام/مهر

کلمات کلیدی خبر :یمن^