اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 20011تاریخ ثبت : 1400/4/14 11:49:18

خالد مشعل: مقاومت مردم فلسطین مانع از رسیدن اشغالگران صهیونیست به دیگر پایتخت‌های عربی شد

خالد مشعل رهبر جنبش مقاومت اسلامی حماس اعلام کرد ملت فلسطین در معرض پروژه‌های متعددی برای استحاله قرار گرفت که یکی از آنها توافق قرن است، اما اهالی قدس، مدافعان مسجد الاقصی و ساکنان شیخ جراح شجاعانه در مقابل آن مقاومت کردند.

رسانه‌های فلسطینی به نقل از رهبر برجسته جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در خارج از فلسطین اشغالی نوشتند: مقاومت با ورود به این امر پیام مهمی را به جهانیان ارسال و تاکید کرد ما ملتی واحد هستیم و غزه بخش لاینفکی از مسئله فلسطین است که به حمایت از قدس بر می‌خیزد.

مشعل همچنین تاکید کرد: مقاومت در فلسطین در چارچوب مقابله و درگیر شدن با اشغالگران مانع از پیشروی آنها به سوی پایتخت‌های عربی شد.

این رهبر مقاومت فلسطین افزود: صحنه عربی و اسلامی در جریان عملیات سیف القدس به حمایت از فلسطین به پا خواست.

او ادامه داد: حماس از زمان شکل‌گیری مشکلی با برقرای روابط با تمامی کشورهای عربی و اسلامی نداشت.

به گفته مشعل: ما صاحبان این مسئله هستیم و این حق را داریم که درب تمام کشورهای عربی و اسلامی را بکوبیم، ما از هر کسی که به حمایت ما بیاید، تشکر می‌کنیم، این کار تاثیری بر مواضع ما نداشته و ما اجازه دخالت در آن را نمی‌دهیم.

او تاکید کرد اسرائیل خطری برای امت محسوب شده و هر کسی که تصور می‌کند بخشی از راه‌حل است سخت در اشتباه است.

این رهبر حماس یاد آور شد مسئله ای که حماس را درگیر خود کرده است مسئله فلسطین است و ما در هیچ کشمکش خارجی در این گوشه یا آن گوشه دخیل نیستیم.

خالد مشعل در رابطه با توافق آزادی اسرا هم گفت: هیچ پیشرفت حقیقی در مسئله مبادله اسرا با اشغالگران به وجود نیامده است.

با این حال یاد آور شد: مقاومت می‌داند چگونه اسرای خود را از زندان‌های اشغالگران آزاد کند.

وی ضمن اشاره تلویحی به کارشکنی و چالش آفرینی کشورهای عربی علیه مقاومت گفت: ما از برخی کشورهای عربی انتظار داریم دروازه‌های خود را برای ما بگشایند، این امر به ویژه در رابطه با عربستان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

مشعل همچنین تاکید کرد نتایج درگیری سیف القدس بخشی از تجارب به دست آمده از مبارزات ما با اشغالگران است، نتایج مبارزات ملت‌ها با یک جنگ محاسبه نمی‌شود بلکه برایند مجموع اقدامات و نتایج آنها آن را مشخص می‌کنند.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :خالد مشعل^