اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 20010تاریخ ثبت : 1400/4/14 11:47:38

آیا اسرائیل و مقاومت فلسطین به سمت درگیری جدید حرکت می‌کنند؟

به اعتقاد رسانه‌های اسرائیلی با وجود ادامه مذاکرات غیرمستقیم بین تل‌آویو و حماس در مصر، اسرائیل و نوار غزه بیش از آن که به توافق نزدیک باشند در آستانه درگیری دیگری قرار دارند.

روزنامه معاریو در گزارشی که صبح امروز در صفحات آن منتشر شد، خبر داد، هفته گذشته یک هیئت امنیتی اسرائیلی پس از پایان مذاکراتش از مصر بازگشت.

به نوشته این روزنامه عبری زبان، مذاکرات این هیئت که مسئولان پرونده اسرای اسرائیلی عضو آن بودند، به بن بست رسید در حالی که تشنج در طول مرز با نوار غزه هم لحظه به لحظه افزایش پیدا می‌کند.

حمله جنگنده‌های اسرائیل به نوار غزه هم بعد از رها سازی بالن‌های آتش زا، از این منطقه نیز مزید بر علت شده است.
ارتش اسرائیل تهدید کرده است از این پس به هر نوع اقدامی حتی رها سازی بالن‌های آتش زا (بادکنک‌های هیلیومی) هم با جنگنده واکنش نشان می‌دهد.

یک منبع امنیتی اسرائیلی به معاریو خبر داد: شکاف در مذاکرات بین اسرائیل و حماس بسیار زیاد است از این رو ظاهرا در شرایط فعلی چالش بزرگ برای مصری‌ها کاهش این شکاف باشد نه رسیدن به توافق.

به گفته این منبع امنیتی اسرائیلی، اسرائیل همچنان تلاش می‌کند تا پرونده بازسازی غزه را با پرونده اسرا و مفقودین اسرائیلی مرتبط کند، علاوه بر آن اسرائیل حاضر به قبول انتقال مستقیم کمک‌های مالی قطر به حماس نیست از این رو پیش بینی محافل امنیتی آن است که شرایط در این منطقه طی روزهای آینده رو به وخامت بیشتر رفته و حتی شاید شاهد شلیک موشک‌هایی هم از غزه باشیم.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :فلسطین^