اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 19778تاریخ ثبت : 1400/1/17 11:46:12
بنا به اعلام مرکز روسی آشتی برای سوریه؛

تروریستهای النصره ۲۶ بار آتش بس در ادلب سوریه را نقض کردند

تروریست‌های وابسته به جبهه النصره که از حمایت آمریکا برخوردارند، با حمله های متعدد به چندین منطقه شرایط آتش بس در ادلب سوریه را نقض کردند.

«الکساندر کارپوف» معاون «مرکز آشتی طرف‌های درگیر در سوریه» وابسته به وزارت دفاع روسیه گفت: «شبه نظامیان گروه تروریستی جبهه النصره ظرف یک شبانه روز گذشته ۲۶ بار به منطقه کاهش تنش ادلب در سوریه حمله کردند».

وی افزود: «در منطقه کاهش تنش ادلب، ۲۶ حمله از سمت مواضع گروه تروریستی جبهه النصره (به گفته طرف سوری ۲۵ حمله) ثبت شده است، که ۱۲ حمله در استان ادلب، ۱۰ حمله در استان لاذقیه، ۲ حمله در استان حلب، ۲ حمله در استان حماء ثبت شده است».

بنا به اعلام مرکز آشتی طرف‌های درگیر در سوریه، گروه‌های تروریستی همچنان مناطقی در استان ادلب را هدف قرار می‌دهند. کمیسیون مشترک ترکیه و روسیه برای نظارت بر اجرای توافق آتش بس در سوریه نیز به تازگی موارد متعددی از نقض آتش بس در استان‌های لاذقیه، حلب و حماء را ثبت کرده است.

شایان ذکر است که استان ادلب همچنان یکی از آخرین سنگرهای تروریست‌ها و گروه‌های شبه نظامی معارض در سوریه است که بخش اعظمی از آن در کنترل تروریست‌های وابسته به گروه جبهه النصره قرار دارد.
انتهای پیام/مهر

کلمات کلیدی خبر :سوریه ادلب^