اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 19744تاریخ ثبت : 1399/10/22 11:49:35

صلیب سرخ: اغلب مردم یمن از آب آشامیدنی سالم محروم هستند

صلیب سرخ جهانی در واکنش به وضعیت بد انسانی در یمن به دلیل تجاوز و محاصره این کشور، اعلام کرد که دو سوم مردم این کشور از آب آشامیدنی سالم و خدمات بهداشتی محروم هستند.

صلیب سرخ جهانی روز یکشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: از هر سه یمنی دو نفر فاقد آب آشامیدنی سالم و خدمات بهداشتی ضروری هستند.

صلیب سرخ نوشته است: ۸۰۰ هزار لیتر سوخت به شرکت محلی آب و فاضلاب و بیمارستان الثوره در شهر الحدیده واقع در غرب یمن تحویل داده شده است.
صلیب سرخ در ادامه تأکید کرد که با وجود آنچه ارائه شده، هنوز هم نیاز به خدمات ضروری بسیار زیاد است.

عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.

کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی‌نتیجه بودن آن، بتدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه‌طلبانه و طمع‌ورزی‌های خاص خود در یمن، به حضور نظامی‌اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.

این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها نفر از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزان به همراه نداشته است.
منبع: ایسنا
انتهای پیام/

کلمات کلیدی خبر :صلیب سرخیمن^