اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 19741تاریخ ثبت : 1399/10/21 13:34:51

کمک ترکیه و تروریست‌ها به اسرائیل برای حمله به سوریه

وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت نوشت که حملات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه با حملات تروریست‌ها در مرکز این کشور همراه شده است.

وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت،  به حمله چهارشنبه شب رژیم صهیونیستی به خاک سوریه اعتراض کرد.

به نوشته خبرگزاری سانا، در این نامه آمده است که صهیونیست‌ها در ساعت ۲۳:۱۰ دقیقه چهارشنبه (ششم ژانویه) در اقدامی کاملا مخالف با قطعنامه‌ها و قوانین بین‌المللی، اقدام به موشک‌باران مناطق جنوبی از سمت جولان اشغالی کردند.

در نامه وزارت خارجه سوریه همچنین آمده است: «رژیم اشغالگر اصرار بالایی به ادامه  دادن به اقدامات تروریستی دارد و همه این‌ها در حالی است که تجاوزات و توطئه‌هایش علیه سوریه به شکست منجر شده است. وقاحت این رژیم تا حدی بالا رفته که در بیانیه‌ای از انجام ۵۰ حمله به خاک سوریه در سال گذشته خبر می‌دهد.»

دولت سوریه خطاب به سازمان ملل و شورای امنیت اعلام کرد که تجاوزات رژیم صهیونیستی با حملات اخیر تروریست‌ها به خودروهای شهروندان در مناطق بیابانی سوریه همراه شده و تردیدی باقی نمی‌ماند که دو طرف با یکدیگر برای طولانی کردن بحران از طریق اقدامات تروریستی و تلاش برای تضعیف ارتش سوریه هماهنگ هستند.

وزارت خارجه سوریه در ادامه افزود: «جمهوری عربی سوریه بار دیگر تأکید می‌کند که اصرار اسرائیل به مسیر خصمانه و خطرناک خود، نشان از هماهنگی میان سه اشغالگر اسرائیلی، ترکی و آمریکایی دارد که هر کدام بخشی از خاک عزیز سوریه را اشغال کرده‌اند.»

بنابراین نامه، حملات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه، امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‌کند و این حملات مانع اراده مردم سوریه برای پیروزی نهایی بر تروریسم و بازگرداندن جولان اشغالی نمی‌شود.
منبع: فارس
انتهای پیام/

کلمات کلیدی خبر :سوریهاسرائیل ترکیه تروریست‌^