اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 19735تاریخ ثبت : 1399/10/21 12:48:08

تاکید مردم سوریه بر شکست تلاش‌های آمریکا برای احیای داعش

شهروندان سوری با اشاره به جنایت تروریست‌ها علیه غیرنظامیان در صحرای سوریه بر لزوم مقابله با آنها و بیرون راندن اشغالگران آمریکایی و ترکیه‌ای از کشورشان تاکید کردند و طرح‌های واشنگتن در سوریه را محکوم به شکست دانستند.

روزنامه الثوره سوریه با اشاره به تحرکات آمریکا برای احیای داعش در این کشور، به نقل از شهروندان سوری در مناطق مختلف این کشور، آورده است: آمریکا و ترکیه در راستای احیای داعش در سوریه در راستای اجرای طرح‌های خود با خون سوری‌ها حرکت می‌کنند، اما طرح‌های آنها با جانفشانی ارتش سوریه محکوم به شکست است. گروه‌های تروریستی مرتبط با آمریکا و نظام ترکیه اخیرا به اتوبوسی در منطقه البادیه سوریه حمله کردند که بر اثر آن شماری کشته و زخمی شدند.
«محمد خضره» شهروندی سوری از لاذقیه در گفتگو با الثوره اعلام کرد: حملات تروریستی هرگز سبب نخواهد شد که ملت سوریه از حرکت در مسیر آزادسازی سوریه از لوث تروریسم و حامیان آن عقب نشینی کنند.

«حسین حمدان» دانشجوی دانشکده مهندسی لاذقیه هم گفت: ملت سوریه با عاملان این جنایات کنار نمی‌آیند و اقدامات آمریکا اعم از محاصره اقتصادی یا حملات تروریستی محکوم به شکست است.

«نور المفتاح» از شهروندان سوری تاکید کرد که ملت سوریه حامی ارتش خود است و به توان آن برای درهم کوبیدن تروریست‌ها و نابودی تروریسم و بیرون راندن اشغالگران از سوریه، ایمان دارد.

«محمد ناصر» رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه تشرین در سوریه هم گفت: هدف حملات تروریستی از بین بردن وحدت ملت سوریه است.

ساکنان شهر قامشلی سوریه هم اعلام کردند که حملات تروریستی علیه شهروندان در مناطق مختلف سوریه بیانگر ورشکستگی گروه‌های تروریستی در انجام طرح‌های حامیان آنها حکایت دارد.

«احمد علوش سلمو» شهروند سورری هم بیان کرد: ما همگی به ارتش سوریه برای بازگردانیدن امنیت و امان و مقابله با تروریسم مورد حمایت آمریکا که سبب کوچ سوری‌ها از ابتدای بحران شده است، تاکید داریم. در حال حاضر دوباره تروریست‌های مورد حمایت خارج در راستای اوامر و دستورات اربابان خود، سوری‌ها را هدف قرار می‌دهند.

«محمد عباس المحمد» دیگر شهروند سوری تنها راه رهایی از تروریسم را آزادسازی سوریه می‌داند و می‌گوید: کسانی که دست به خونریزی زدند دیر یا زود مجازات می‌شوند و ارتش سوریه از وجبی از خاک سوریه چشم پوشی نخواهد کرد و در آن ثبات و امنیت برقرار خواهد کرد.

وی افزود: هدف این حملات تروریستی در صحرای سوریه جان دادن به گروه‌های تروریستی از سوی اشغالگران آمریکای در «التنف»(پایگاه نامشروع و غیرقانونی آمریکا در مرز سوریه با عراق و اردن) و نیز حمایت ترکیه از هزاران تروریست است.

«عبدالسلام العبوسی» دیگر شهروند سوری هم اعلام کرد: تنها راه پیش روی ما قرار گرفتن در پشت ارتش سوریه برای نابودی تروریسم به شکل کامل است. هدف از حملات تروریستی راهزنی و ترساندن غیرنظامیان است و این اقدامات فجیعی است که زیاد به طول نخواهد انجامید؛ زیرا ارتش سوریه به آنها پایان خواهد داد.

«ندی الابراهیم» شهروند حمصی از نقش کشورهای ضد سوریه در حملات تروریستی اخیر و کشته و زخمی شدن نظامیان و غیرنظامیان پرده برداشت.

«صبا وسوف» شهروند سوری در حمص هم از ارتباط محکم میان تروریست‌ها و رژیم های ترکیه و آمریکا خبر داد.

در درعا در جنوب سوریه ساکنان این استان تاکید کردند که حملات تروریستی به ملت سوریه لکه ننگی است که بر جنایات آمریکا به عنوان حامی گروه‌های تروریستی در کشورهای مختلف دنیا به ویژه سوریه افزوده می‌شود.

«شواخ علوه» شهروند درعایی گفت: شبکه‌های تروریستی با پوشش آمریکا و ترکیه حرکت می‌کنند و از آنها دستورات می‌گیرند تا سوریه را بی ثبات کنند.

«بلال الفایز» شهروند سوری اهل درعا هم بیان کرد: پس از پیروزی‌های ارتش سوریه در سراسر کشور، بقایای گروه‌های تروریستی با حمایت آمریکا و ترکیه دست به تحرکات می‌زنند و ملت سوریه حامی ارتش در آزادسازی این مناطق از لوث تروریسم و اشغالگران هستند.
«عامر الکفری» شهروند سوری هم گفت: ما حامی ارتش سوریه در برابر اقدامات تجاوزکارانه و بزدلانه تروریست‌ها برای غلبه نهایی بر آنها هستیم.

«مروان شقنین» شهروند سوری هم تاکید کرد: آمریکایی‌ها به دنبال هدف قرار دادن دائمی سوریه از طریق فعال کردن داعش هستند و باید ریشه تکفیری‌ها، کنده شود.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :داعشسوریه^