اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 19728تاریخ ثبت : 1399/10/21 11:52:02

محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به سوریه از سوی اساتید اروپایی

تحلیلگران و اساتید دانشگاه‌های اسپانیا با اشاره به حملات متوالی رژیم صهیونیستی به سوریه آن را نقض قوانین بین المللی توصیف کردند و این تحرکات صهیونیست‌ها را همسو با اقدامات ظالمانه غرب و آمریکا علیه ملت سوریه برشمردند.

پژوهشگران و شخصیت‌ها آکادمیک اسپانیایی به حملات رژیم صهیونیستی به سوریه واکنش نشان دادند و آن را نقش آشکار قانون بین المللی توصیف کردند.
«پابلو صباغ» تحلیلگر و استاد دانشگاه «کومبلوتنسی» در مادرید پایتخت اسپانیا گفت: حملات متوالی اسرائیل به اراضی سوریه نقض قانون بین‌المللی و تهدید کننده امنیت منطقه و جهان است.

وی تاکید کرد: سوریه حق دفاع از خود را دارد آن هم در زمانی که متحدان اسرائیل در شورای امنیت از محکوم کردن چنین اقدامات خصمانه ای طفره می‌روند.

صباغ افزود: آنانی که در برابر حملات اسرائیل سکوت اختیار می‌کنند خود ناقض قانون بین المللی و منشور سازمان ملل هستند و موافق اقدامات قهری یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ملت سوریه هستند.

همچنین «خوزه لویس اوریلا» تحلیلگر و استاد تاریخ دانشگاه «سی ای یو سن پائولو» مادرید و رئیس انجمن فرهنگی و اجتماعی از نقش رسانه‌های غربی در وارونه جلوه دادن حقایق درباره اقدامات گروه‌های تروریستی و حملات رژیم صهیونیستی به سوریه پرده برداشت و خواستار رفع اقدامات قهری و ظالمانه علیه ملت سوریه شد تا سوری‌ها بتوانند تجهیزات پزشکی برای مقابله با کرونا دریافت کنند.

«خوان آنتونیوز اگویلار» تحلیلگر امور نظامی و مدیر موسسه ژئوپلتیک اسپانیا هم، طرح‌های ضد سوریه و حملات متوالی به آن را از سوی رژیم صهیونیستی محکوم کرد.

وی همچنین حمایت از داعش و دیگر گروه‌های تروریستی، محاصره اقتصادی و دزدیدن برنامه ریزی شده نفت سوریه و اموال مردم این کشور و نیز اقدامات اقتصادی ظالمانه علیه ملت سوریه را غیر قابل قبول دانست.

آگویلار به نقش نظام ترکیه در حمایت از گروه‌های تروریستی و حمایت آمریکا و اسرائیل از شبه نظامیان «قسد» در چارچوب طرح‌های ضد سوری و ضد دولت سوریه پرداخت.

روز گذشته، وزارت خارجه سوریه در دو نامه جداگانه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت ضمن درخواست از شورای امنیت برای توقف حملات رژیم صهیونیستی به سوریه، از هماهنگی میان تروریست‌ها و تل آویو برای طولانی کردن بحران و بی‌ثباتی در این کشور خبر داد.

رژیم صهیونیستی در ادامه تجاوزات خود به خاک سوریه، چهارشنبه شب به جنوب دمشق حمله هوایی کرد که این حمله هوایی با واکنش پدافندی ارتش سوریه روبرو شده است.

بنا بر این گزارش، پدافند هوایی ارتش سوریه موفق شد چند موشک شلیک شده جنگنده‌های رژیم صهیونیستی را قبل از اصابت به زمین، هدف قرار دهد.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :رژیم صهیونیستیسوریه حمله^