اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 19708تاریخ ثبت : 1399/10/16 12:06:42

حزب‌الله: شخصیت شهید سلیمانی نمایانگر بُعد جهانی ایران در حمایت از همه مظلومان جهان است

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در مراسم یادبود شهید قاسم سلیمانی در این کشور اظهار داشت که شخصیت این شهید بزرگوار بیانگر بعد جهانی ایران در حمایت از همه مظلومین جهان است.

«سید هاشم صفی‌الدین» رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در مراسم سفارت جمهوری اسلامی ایران در بزرگداشت سالروز شهادت سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» اظهار داشت، شخصیت شهید سلیمانی نمایانگر بعد جهانی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مظلومین در سراسر جهان است.
سید صفی‌الدین تأکید کرد، شهید سلیمانی زمانی که برای قدس فداکاری می‌کرد انتظار پاداش از هیچ کسی را نداشت.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله در ادامه با اشاره به توطئه‌ها و جنایت‌های آمریکا در منطقه خاطرنشان کرد که دشمنی ایالات متحده با مردم منطقه بیشتر از رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

وی در ادامه با ابراز اینکه "قدرت محور مقاومت یک قدرت منحصر به هر کسی که معتقد به این محور باشد نیست، بلکه قدرتی برای کشورهای ماست" تأکید کرد که صحبت از اهمیت وجود مقاومت برای حمایت از لبنان یک بحث مهم و پیچیده است.

این مقام حزب‌الله خاطرنشان کرد که شهید سردار قاسم سلیمانی دنیا را رها کرد و او اولویت زندگی خود را به‌خوبی می‌دانست و میان اهل عبادت بود. شهید سلیمانی انسانی مؤمن و بسیار فروتن بود و همواره شهادت را طلب می‌کرد.

سید هاشم صفی‌الدین اضافه کرد که شهید قاسم سلیمانی می‌دانست جنگیدن باید در راه خدا باشد، راه حاج قاسم مسیر قدرت و اقتدار است.
وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های والای شهید ابومهدی المهندس گفت که شهید المهندس نیز از صفات خوبی مانند حاج قاسم برخوردار بود.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله در پایان با این دو شهید بزرگوار و همه شهدا عهد کرد: ما در مسیر مقاومت، حقیقت و نجات برای مردم منطقه باقی خواهیم ماند.

همچنین «علی حسن خلیل» از نمایندگان پارلمان لبنان در مراسم اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در سفارت جمهوری اسلامی ایران گفت، ترور شهید سلیمانی، اشاره به آغاز پروژه بحران‌افکنی در منطقه بود، اما طرح مقاومت همچنان ادامه خواهد یافت، زیرا ترور فرماندهان هرگز خدشه‌ای به آن وارد نمی‌کند، زیرا طرح مقاومت، ارکان مستحکمی دارد.

«شیخ ماهر حمود» رئیس اتحادیه علمای مقاومت هم در این مراسم خاطرنشان کرد که شهیدان سلیمانی و المهندس در مسیر قدس حرکت می‌کردند.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :شهید سلیمانیسید هاشم صفی‌الدینحزب‌الله لبنان^