اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 19368تاریخ ثبت : 1399/8/20 10:40:09

جمهوری آذربایجان ۲۳ روستای دیگر در قره باغ آزاد کرد

"الهام علی اف" رییس جمهوری آذربایجان روز (دوشنبه) از آزادسازی ۲۳ روستای دیگر از اشغال نیروهای ارمنستان در منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر داد.

علی اف در صفحه توییتری خود در این ارتباط نوشت: ارتش جمهوری آذربایجان روستاهای "قبو دیلاگرده"، "یال پیراحمدلی"، یوخاری یاقلیوند"، "دیلاگرده"، "سید محمودلی" و "علی اصغرلی" شهرستان "فضولی"، "دمیرچیلر"، "چاناقچی"، "مددکند" و "سیگناخ" شهرستان "خوجالی" و "سوسانلیق"، "دومی"، "توق"، "آکاکو" و "آزیخ" شهرستان "خوجاونمد" را از اشغال آزاد کرده است.

  بر اساس پیام توییتری رییس جمهوری آذربایجان، همچنین روستاهای "حسینعلی لر"، "سویودلی" و "آشاقی سیریک" شهرستان "جبرایل" و "یوخاری موللو"، " آشاقی موللو" و "خوچیک" شهرستان "قبادلی" و نیز "کچیکلی" و "اوردکلی" شهرستان "زنگیلان" از جمله مناطق مسکونی آزاد شده از اشغال نیروهای ارمنی در قره باغ می باشد.
درگیری های نظامی نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان ششم مهر ماه گذشته در منطقه مورد مناقشه قره باغ آغاز شده و به رغم سه بار توافق آتش بس با مساعدت میانجیگران بین المللی این درگیری ها همچنان ادامه دارد.

  جمهوری آذربایجان اعلام کرده که در جریان این درگیری ها بیش از ۲۰۰ منطقه مسکونی در قره باغ را از اشغال نیروهای ارمنی آزاد کرده است.
انتهای پیام/نامه نیوز

کلمات کلیدی خبر :جمهوری آذربایجان قره باغ^