اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 19320تاریخ ثبت : 1398/12/17 11:19:58

بشار اسد از عملیات جدید پس از ادلب خبر داد

رئیس جمهور سوریه اظهار داشت که پس از «ادلب» عملیات ارتش سوریه ضد اشغالگران آمریکایی در شرق کشور آغاز خواهد شد.

"بشار اسد"، رئیس جمهور سوریه در گفتگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی روسیا ۲۴ که روز پنج شنبه پخش شد،گفت: برخی از مقامات اروپایی به صراحت به مقامات سوری گفته اند نمی‌توانند تغییری ایجاد کنند و سیاستمداران اروپایی به سبب گره خوردن سیاست اروپا به سیاست آمریکا، نمی‌توانند سیاست‌های خود را تغییر دهند و ارباب آن‌ها آمریکایی‌ها هستند.

بشار اسد با اشاره به حمایت‌های ایران و روسیه از کشورش تصریح کرد: دمشق وقت خود را برای گفتگو با اروپایی‌ها هدر نمی‌دهد چرا که اروپا از لحاظ سیاسی کاملا تابع آمریکا است.

رئیس جمهور سوریه تصریح کرد که برخی کشورهای عربی روابط خود را با سوریه حفظ کردند، اما از بیم اعمال فشارها از سوی غرب و آمریکا، این روابط را پنهان نگه داشتند.

بشار اسد افزود، کشورهای استعمارگر به این باور رسیده اند که نتیجه مورد نظر را از جنگ سوریه به دست نیاورده اند و این اروپایی‌ها هستند که باید هزینه پرداخت کنند، مشکل آوارگان و مهاجران در اروپا مشکل بسیار بزرگی است، ولی در کوتاه مدت باورهای خود را تغییر نخواهند داد.

رئیس‌جمهور سوریه بابیان اینکه ترکیه به توصیه آمریکا تمام توان خود را برای جلوگیری از آزادسازی «ادلب» به کار گرفته است، تاکید کرد: پس از «ادلب» عملیات ارتش سوریه ضد اشغالگران آمریکایی در شرق کشور آغاز خواهد شد.

بشار اسد گفت:هیچ دشمنی میان مردم سوریه و ترکیه وجود ندارد و اگر «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه دست از حمایت از تروریسم بردارد، روابط دو کشور به روال عادی باز خواهد گشت.

رئیس جمهور سوریه آزادسازی «ادلب» را الویت اصلی دانست و افزود: در صورت آزادسازی ادلب، ارتش به سمت آزادسازی تمامی مناطق شرق سوریه که مردم آن منطقه خشم زیادی نسبت به حضور اشغالگران آمریکایی دارند پیش خواهد رفت.

رئیس جمهوری سوریه در ادامه تاکید کرد، آمریکا و تروریست‌های حامی این کشور چاه‌های مهم نفتی سوریه را به اشغال خود در آورده‌اند.
انتهای پیام/صداوسیما

کلمات کلیدی خبر :بشار اسدعملیات^