اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 19258تاریخ ثبت : 1398/11/7 09:41:40

پیشروی‌های جدید ارتش سوریه در حومه ادلب

ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های میدانی در جنوب منطقه کاهش تنش ادلب، عصر دیروز موفق شد مسیر جاده بین‌المللی (جاده حلب به دمشق) را در حد فاصل «معره النعمان» تا «سراقب» مسدود کند.

خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا) اعلام کرد که نیروهای دولتی کنترل‌شان بر روستای «الدانا» در شمال شهر معره النعمان را تثبت کرده‌اند.

معره النعمان بزرگ‌ترین پایگاه گروه تروریستی جبهه النصره در جنوب منطقه کاهش تنش ادلب محسوب می‌شود.

از سوی دیگر، یک منبع نظامی به تلویزیون «روسیا الیوم» اعلام کرد که ارتش سوریه توانست همچنین کنترل روستای «بابیلا» در همین منطقه را در دست بگیرد و از این طریق، جاده بین‌المللی واقع در حد فاصل معره النعمان تا سراقب را مسدود کرد که از اهمیت راهبردی برخوردار است.

ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آن عصر یکشنبه همچنین روستاهای «زعلانه» و «معرشورین» در شمال شرق شهر معره النعمان در جنوب استان ادلب را از اشغال گروه‌های تروریستی آزاد کردند.

ارتش سوریه طی دو روز گذشته بیش از 10 روستا و شهرک را در جنوب استان ادلب پاکسازی کرده و در آستانه ورود به شهر معره النعمان است که یکی از بزگ‌ترین مناطق استقرار تروریست‌های جبهه النصره است.

بیشتر مناطق استان ادلب و همچنین بخش‌هایی از استان‌های حمص و لاذقیه بخشی از منطقه کاهش تنش هستند که در چارچوب مذاکرات آستانه میان روسیه، ترکیه و ایران، ایجاد شده است.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :سوریه^