اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 19176تاریخ ثبت : 1398/10/28 09:11:02

خروش بامدادی فلسطینیان و رعب و وحشت صهیونیست‌ها؛ مسجدالاقصی مردم فلسطین را متحد کرد

خروش بامدادی مردم فلسطین با شرکت در نماز باشکوه صبح روز جمعه در مسجدالاقصی، فلسطینیان را متحد و یکپارچه کرد و سبب شد تا سایه رعب و وحشت بر سر صهیونیست‌ها سایه افکند.

هزاران فلسطینی در نوار غزه نیز همگام با مردم قدس و دیگر مناطق کرانه باختری اشغالی در مساجد نوار غزه نماز وحدت آفرین برپا کردند و بر حمایت خود از مسجدالاقصی و حرم ابراهیمی الخلیل تاکید کردند.

به گفته منابع فلسطینی، هزاران نمازگزار فلسطینی در نماز صبح جمعه مسجدالاقصی در پاسخ به فراخوان پویش موسوم به الفجرالعظیم در مسجدالاقصی برای دومین هفته پیاپی شرکت کردند.

نظامیان رژیم صهیونیستی صبح امروز جمعه، با یورش وحشیانه به مسجدالاقصی پس از پایان نماز صبح به سرکوب نمازگزاران فلسطینی پرداختند که در مراسم باشکوه نماز جماعت صبح در صحن‌های مسجدالاقصی شرکت کرده بودند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم،‌ شماری از نمازگزاران فلسطینی در یورش نظامیان صهیونیست زخمی شدند.

شاهدان گفتند که نظامیان رژیم اشغالگر وحشیانه به نمازگزاران در صحن‌های مسجدالاقصی حمله کردند. اشغالگران همچنین یک شهروند فلسطینی را پس از ضرب و شتم وی بازداشت کردند.

تمجید جهاد اسلامی از حضور پرشور فلسطینیان در نماز وحدت مسجدالاقصی

شیخ خضر عدنان از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین از جمعیت انبوه نمازگزاران فلسطینی در نماز وحدت آفرین در مسجدالاقصی که بیانگر خشم و انزجار مردم فلسطین از اشغالگران است، تمجید کرد.

عدنان با اشاره به حضور گسترده نمازگزاران فلسطینی در نماز صبح امروز مسجدالاقصی خاطر نشان کرد ملت فلسطین، امروز نقش عبادت و مسجد را در وحدت صفوف و مخالفت با دشمن و صیانت و محافظت از مقدسات و سرزمین نشان داد.

وی با تمجید از این حرکت خودجوش فلسطینیان قشرهای مختلف مردم فلسطین را به حضور پرشور در نماز جمعه آینده در مسجدالاقصی و مساجد جامع با شعارهای«لبیک یا اقصی، لبیک یا حرم سیدنا ابراهیم الخلیل و الحریه للقدس و فلسطین»(آزادی از آن قدس و فلسطین است) دعوت کرد.

عضو جنبش جهاد اسلامی افزود دین ما جدای از مسائل ما نیست و پیام مسجد بزرگتر از این است که عبادت را صرفا یک آیین راکد قرار دهیم. امروز به یاری خداوند، اشغالگران ناامید خواهند شد و قادر به منزوی کردن مساجد و نقش آنها نخواهند شد، دایتون و مردان امنیتی آمریکا که امکانات و توان خود را برای منزوی کردن و دور کردن مساجد از نقش اصیلشان در مخالفت با اشغالگری به کار گرفته بودند، ناامید شدند.

حماس : نبرد بامدادی ادامه دارد و ملت ما جز به پیروزی به چیز دیگری رضایت نخواهند داد

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در واکنش به تجاوز وحشیانه نظامیان صهیونیست به خیل نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی تاکید کرد تجاوز پلیس رژیم اشغالگر به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی، یک رفتار وحشیانه نژادپرستانه و نقض آشکار تمام قوانین انسانی است که حق عبادت را برای مردم تضمین کرده است.

حازم قاسم سخنگوی حماس در این باره تصریح کرد این وحشی‌گری اشغالگران هرگز مانع ادامه ادای نماز مردم قدس و حضور آنها در مسجدالاقصی برای دفاع از آن نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد این نبرد مردمی برای دفاع از هویت و آینده قدس ادامه خواهد یافت و ملت ما در این نبرد به جز پیروزی به چیز دیگری رضایت نخواهد داد.

عبداللطیف القانوع دیگر عضو جنبش حماس هم تصریح کرد حضور گسترده توده‌های مردم فلسطین در نماز صبح امروز جمعه در مسجدالاقصی و حرم ابراهیمی در چارچوب پویش الفجر العظیم، طرح‌های نژادپرستانه اشغالگران را به شکست خواهد کشاند.

وی با تاکید بر همبستگی و همراهی مردم تحت محاصره نوار غزه با مردم کرانه باختری به ویژه مردم فلسطین در قدس و الخلیل و یاری مسجدالاقصی و حرم ابراهیمی تاکید کرد این حضور بر اتحاد فلسطینیان در نبرد با اشغالگران صهیونیستی و شکست طرح‌های نژادپرستانه آنها تاکید می‌کند.

القانوع خاطر نشان کرد این حضور گسترده بارقه امیدی است و اینکه نماز باید به صحن‌های مسجدالاقصی مبارک بازگردد. منابع فلسطینی تاکید کردند اشغالگران از حضور چشمگیر و گسترده نمازگزاران فلسطینی در نماز صبح امروز جمعه غافلگیر شدند.

مسجدالاقصی خط قرمز ملت فلسطین

حسام بدران از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرده است جمعیت عظیمی که بامداد جمعه در مسجدالاقصی و حرم ابراهیمی و دیگر مساجد فلسطین نماز را بر پا داشتند، این پیام را برای سران بزدل دشمن صهیونیستی ارسال کردند مبنی بر اینکه مسجدالاقصی و  تمام صحن‌هایش خط قرمز است و ملت فلسطین هرگز اجازه نخواهند داد که دشمن به آن خدشه وارد کند.

فعالان در شبکه‌های ارتباط اجتماعی صدها تصویر از نماز صبح امروز جمعه در مسجدالاقصی در قدس اشغالی و حرم ابراهیمی در شهر الخلیل اشغالی ودیگر شهرهای فلسطینی را به اشتراک گذاشتند، این مراسم باشکوه با هدف حمایت از مسجدالاقصی و حرم ابراهیمی برگزار شد که اشغالگران به هتک حرمت این اماکن مقدس می‌پردازند.

فعالان در فضای مجازی حضور باشکوه فلسطینیان در نماز صبح امروز مسجدالاقصی را بیانگر همبستگی با مردم الخلیل و قدس و اینکه آنها تنها نیستند، دانسته و نیز به مثابه پیامی به جهان و انگیزه‌ای قوی برای تمام مدافعان مسئله فلسطین دانستند و اینکه مردم فلسطین هرگز از امید خود برای بازگشت به سرزمینشان دست برنخواهند داشت.

فعالان حضور گسترده مردم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه در نماز صبح روز جمعه را بیانگر وحدت و یکپارچگی ملی آنها در برابر اشغالگران متجاوز دانستند.ابراهیم المدهون یک فعال فلسطینی این حضور پرشور را سبب زنده شدن امید در دل‌ها و نزدیک بودن آزادی سرزمین فلسطین از اشغال صهیونیست‌ها دانسته است.

هیثم احمد دیگر فعال فلسطینی تاکید کرده است وحدت صفوف و اتحاد تنها راه برای حمایت از مقدسات است.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :فلسطین نماز جمعه^