اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 18991تاریخ ثبت : 1398/9/6 11:19:35

هشدار مجدد روسیه درباره احتمال حمله شیمیایی در استان ادلب سوریه

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، بر اساس اطلاعات دریافتی از ساکنین محلی، تروریستها به همراه سازمان "کلاه سفیدها" قصد دارند اقدامات تحریک‌آمیزی با استفاده از سلاح‌های شیمیایی در یکی از مناطق استان ادلب سوریه انجام دهند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که اطلاعاتی در دست دارد در این باره که تروریست‌های گروه "هیئت التحریرالشام" به همراه سازمان کلاه سفیدها قصد دارند اقدامات تحریک آمیزی با استفاده از سلاح‌های شیمیایی در مناطق مسکونی منطقه کاهش تنش ادلب سوریه انجام دهند.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه یادآوری شده که برای شرکت در صحنه‌های فیلمبرداری از عواقب به اصطلاح حمله هوایی و استفاده از مواد مسموم کننده، تروریست‌ها از هم اکنون در حال انتخاب مردم محلی هستند.

وزارت دفاع روسیه افزود، طبق اطلاعاتی که از ساکنین منطقه مسکونی "سرمد" در 30 کیلومتری شمال شرق استان ادلب دریافت کرده، در اوایل ماه نوامبر عده‌ای از تروریست‌ها به همراه افراد ناشناس و ستونی از سه کامیون حامل مواد شیمیایی وارد این منطقه شدند. به گفته شاهدین، در یکی از این ماشین ها تجهیزات ویدیوی حرفه‌ای و قطعاتی از مهمات هوایی و توپخانه‌ای با مارک اتحاد جماهیر شوروی و روسیه وجود داشت.

بر اساس این اطلاعات، فیلم‌های جعلی باید نشان دهنده نابودی تاسیسات غیرنظامی در جریان حملات هوایی و توپخانه‌ای از سوی ارتش سوریه و نیروهای روسی و همچنین استفاده از تسلیحات شیمیایی در استان ادلب باشد. این فیلمها قرار است در شبکه های اجتماعی به عنوان شواهدی برای جنایات مقامات دمشق و اقدامات نیروهای هوا-فضا روسیه علیه شهروندان غیرنظامی در سوریه مورد استفاده قرار بگیرند.

پیش از این در اوایل ماه نوامبر وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرده بود که سازمان کلاه سفیدها به همراه توریست‌ها در حال فراهم سازی اقدامات تحریک آمیز جدید با استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه هستند. "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه هشدار داده بود که اقدامات با استفاده از سلاح‌های شیمیایی در منطقه کاهش تنش ادلب ممکن است هر لحظه اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :سوریهروسیه^