اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 18929تاریخ ثبت : 1398/8/13 14:02:30
پارلمان سوریه در صد و دومین سالروز صدور اعلامیه بالفور:

آنچه امروز در سوریه و منطقه رخ می دهد دنباله اعلامیه بالفور است

پارلمان سوریه با صدور بیانیه ای در صدو دومین سالروز صدور اعلامیه شوم بالفور اعلام کرد: آنچه امروز در سوریه و منطقه رخ می دهد دنباله اعلامیه شوم بالفور است.

پارلمان سوریه با صدور بیانیه ای به مناسبت صد و دومین سالروز اعلامیه بالفور اعلام کرد: این وعده روزی سیاه درتاریخ ملت فلسطین و امت عربی و در تاریخ بشریت و ضربه ای به عدالت و مشروعیت بین المللی است زیرا به مثابه تعدی به حقوق ملت فلسطین است که از هزاران سال قبل در سرزمین فلسطین بوده است.

در این بیانیه آمده است: اقدامات خصمانه و نژادپرستانه و تروریستی رژیم اشغالگر علیه ملت فلسطین با هدف نابودی مقاومت ملت فلسطین و نابودی موجودیت و تعدی به مقدسات اسلامی و مسیحی است و تلاشی مذبوحانه برای منزوی کردن فلسطینی ها و دیکته های سیاست های ظالمانه علیه آنهاست.

پارلمان سوریه بیان کرد: آنچه امروز در سوریه و منطقه رخ می دهد دنباله اعلامیه شوم بالفور است. سوریه حامی حقوق اعراب و فلسطینی ها باقی خواهد ماند و موضوع فلسطین را اساسی می داند و ارتش سوریه صخره ای استوار برای درهم شکستن توطئه ها خواهد بود. آنچه آمریکا و متحدانش در حمایت از تروریسم و حمایت مالی آن انجام می دهند تلاشی مذبوحانه برای تغییر مواضع اصولی سوریه در قبال آرمان فلسطین است.
انتهای پیام/مهر

کلمات کلیدی خبر :سوریه^