اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 18907تاریخ ثبت : 1398/8/12 11:04:19

آلمان: پس از مرگ البغدادی خطر حملات تروریستی بیشتر شده است

سازمان اطلاعات فدرال آلمان (BND) اعلام کرد با کشته شدن سرکرده گروه تروریستی داعش، خطر حملات تروریستی و بی ثباتی در منطقه افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری د. پ. آ. آلمان با این که گمان می رفت با کشته شدن «ابوبکر البغدادی» سرکرده تروریست های داعش، قدرت این گروه تروریستی کاهش یابد، اما برآورد سرویس های اطلاعاتی نشان می دهد این تصور اشتباه است.

نهاد اطلاعاتی آلمان موسوم به «سرویس اطلاعات فدرال» با نام مخفف ب. ان. د. (BND) در مورد حملات انتقامجویانه تروریست ها در واکنش به کشته شدن البغدادی هشدار داد و اعلام کرد اقدامات تروریست ها می تواند وضعیت امنیتی را در منطقه به ویژه در شمال سوریه تغییر دهد.

این نهاد همچنین با ابراز نگرانی از امکان آزاد شدن داعشی هایی که در زندان های مناطق کردنشین سوریه به سر می برند، خطر آنها را در صورت بازگشت به آلمان جدی دانست.

«برونو کال» رئیس ب. ان. د. در جلسه استماع پارلمان آلمان (بوندستاگ) تاکید کرد حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه، روند مبارزه با تروریسم در این منطقه را مختل کرده است.

به گفته وی این خطر نیز که تروریست های داعش اهداف خود را به کشورهای دورتر منتقل کرده و در آنجا دست به عملیات تروریستی بزنند، بیشتر شده است.

طبق اطلاعات وزارت کشور آلمان، بیشتر تروریست های آلمانی تباری که در زندان های سوریه و عراق به سر می برند تمایل دارند به کشور خود بازگردند.

بر این اساس دولت آلمان به ترکیه در مورد بازگشت خارج از کنترل تروریست های پیشین داعش به کشورهای اروپایی از جمله آلمان هشدار داده است.

برآوردها از حضور بیش از ۲۰۰ شهروند آلمانی در بین اعضای دستگیر شده گروه تروریستی داعش در زندان های سوریه و عراق حکایت دارد.

ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در جریان حمله نیروهای آمریکایی در شمال غربی سوریه کشته شد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا خبر کشته شدن رهبر داعش را اعلام کرد.

به گفته وی رهبر داعش پس از هجوم نیروهای آمریکایی جلیقه انفجاری خود را منفجر کرده و به همراه او دو کودک نیز کشته شدنده اند.

البغدادی در پنج سال گذشته رهبر گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) بود و خود را خلیفه می‌خواند.

انتهای پیام/

کلمات کلیدی خبر :آلمانالبغدادی^