اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 18901تاریخ ثبت : 1398/7/23 09:31:47

اتحادیه عرب نسبت به یهودی‌سازی دروس آموزشی فلسطین هشدار داد

اتحادیه عرب با تاکید بر لزوم حمایت کشورهای عربی از روند آموزش در فلسطین، نسبت به تلاش‌های اشغالگران اسرائیلی در یهودی‌سازی دروس مدارس فلسطین هشدار داد.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، سعید ابو علی، معاون دبیرکل اتحادیه عرب و رئیس بخش فلسطین و اراضی اشغالی در آغاز صدمین دوره فعالیت کمیته برنامه‌های آموزشی برای دانشجویان عرب فلسطینی در اراضی اشغالی  اظهار کرد: اقدامات دولت اشغالگر اسرائیلی برای مقابله با دروس آموزشی فلسطین در شهر قدس به منزله نقض جدید حقوق فلسطینی‌ها و نیز توافقنامه‌ها و تعهدات بین‌المللی به ویژه کنوانسیون چهارم ژنو درباره وضعیت آموزشی در مناطق اشغالی است.

ابوعلی با اشاره به اینکه آموزش در فلسطین با چالش‌های بسیاری مواجه است، تاکید کرد: بر اساس توافق‌های بین‌المللی طرف اشغالگر باید بدون ایجاد هیچگونه اخلالی در روند آموزشی و یا ممانعت از آن، شرایط آموزشی مناسبی را برای دانش‌آموزان فراهم کند.

معاون دبیرکل اتحادیه عرب افزود: اشغالگران اجازه نمی‌دهند کتب آموزشی به دست دانش‌آموزان برسد و همینطور آنها را از ورود به دانشگاه‌های کرانه باختری اشغالی محروم می‌کند. مسئولان اسرائیلی به تحریف دروس آموزشی ادامه می‌دهند و تمامی مطالبی که دارای مفهوم دفاع از حقانیت و عدالت مساله فلسطین است و نیز تمامی اشعار، مطالب درباره چهره‌های فرهیخته فلسطین، تاریخ فلسطین و هرچه را که به هویت فلسطینی مربوط می‌شود، از آنها حذف می‌کنند.

او در ادامه از کمیته مبارزه با نژادپرستی سازمان ملل خواست این اقدامات را بررسی کرده و در چارچوب تلاش‌های بین‌المللی برای مقابله با نژادپرستی و تبعیض نژادی این اقدامات را متوقف کند.
انتهای پیام/ایسنا

کلمات کلیدی خبر :فلسطین^