اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 18834تاریخ ثبت : 1398/7/16 10:54:27
وزارت حقوق بشر یمن:

گرسنگی و محاصره ابزار آل سعود علیه ملت یمن شده‌اند

وزارت حقوق بشر یمن توقیف کشتی‌های نفت را «جنایت جنگی» دانست و گفت که ائتلاف سعودی از محاصره به عنوان ابزار جنگ بهره می‌برد.

«طلعت الشرجبی» سخنگوی وزارت حقوق بشر یمن، گفت که اقدامات ائتلاف سعودی و توقیف کشتی‌های نفت یک نوع جنایت جنگی است.

او در گفتگو با وبگاه المسیره، گفت که کارشناسان بین‌المللی تأ‌کید دارند که دشمن سعودی از گرسنگی دادن و محاصره به عنوان ابزار جنگی استفاده می‌کند و سازمان ملل به خوبی از اثرات محاصره شهروندان و تأثیراتی که بر خدمات عمومی و سلامت و محیط زیست می‌گذارد، آگاه هستند.

سخنگوی وزارت حقوق بشر یمن تأکید کرد که به موجب توافق استکهلم سوئد، سازمان ملل بر بندر الحدیده نظارت دارد و بنابراین این محاصره هیچ توجیهی ندارد.

ائتلاف سعودی تا کنون نه کشتی حامل سوخت را در سواحل یمن توقیف کرده و مانع حرکت آن‌ها به سمت بنادر شده است. به گفته وزارت نفت یمن، ائتلاف سعودی نزدیک به دو ماه است که اجازه پهلو گرفتن هیچ کشتی حامل سوخت در بنادر یمن را نداده است.

وزارت بهداشت یمن روز جمعه گذشته منع ورود سوخت به یمن را به مثابه حکم اعدام حداقل صد‌ها هزار نفر از بیماران دانست و اعلام کرد که عدم رسیدن سوخت موجب از کار افتادن مولد‌های تولید برق برای بیمارستان‌ها می‌شود. شرکت نفت یمن نیز به سازمان ملل هشدار داده است که کمبود سوخت، یمن را در آستانه فاجعه انسانی قرار داده است.
انتهای پیام/دانشجو

کلمات کلیدی خبر :یمن^