اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 18669تاریخ ثبت : 1398/6/12 11:55:08

دستور بن‌سلمان برای مقدمه‌چینی بازگشت سفیر عربستان به سوریه

با گذشت چند سال از زمان آغاز بحران سوریه و در پی پیروزی‌های اخیر ارتش این کشور در برابر تکفیری‌ها٬ برخی کشورهای عربی از جمله عربستان به‌دنبال بازسازی روابط خود با دمشق هستند.

 پس از گذشت چند سال از آغاز جنگ سوریه و با پیروزی‌های ارتش عربی این کشور که معادلات غرب و برخی از کشورهای عربی را به هم ریخت؛ به نظر می‌رسد که این کشورها از جمله عربستان سعودی، بررسی محاسبات خود درباره مواضعشان نسبت به سوریه را آغاز کرده‌اند. در این راستا مجتهد کاربر معروف سعودی اظهار کرد که محمدبن سلمان ولی‌عهد عربستان از وزارت خارجه کشور خود خواسته تا مقدمات بازگشت سفیر عربستان به دمشق را طی چند هفته فراهم کند.

مجتهد در صفحه توییتری خود نوشت که بن‌سلمان به سایر وزارت‌خانه‌های ذی‌ربط نیز اعلام کرده تا برنامه‌ای به‌منظور بازسازی روابط تجاری و اقتصادی تعیین کنند. این کاربر سعودی اضافه کرد که برخلاف اعتقاد بسیاری٬ هیچ اختلافی میان عربستان و امارات در  مواضعشان نسبت به سوریه وجود ندارد.

نشانه‌های تغییر موضع عربستان و امارات در نشست پارلمان عربی در عمان دیده شد. این دو از ادامه حمایت از ساخت مقر اتحاد پارلمانی عربی در دمشق که فعالیت آن از سال‌ها قبل متوقف شده بود٬ استقبال کردند.

لازم به ذکر است که امارات در 27 دسامبر٬ چند سال بعد از اخراج سفیران سوریه و امارات متحده عربی از هردو کشور٬ سفارت خود را در دمشق باز کرد.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :سوریهعربستان^