اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 18362تاریخ ثبت : 1397/4/19 10:39:48

گاردین: امارات پس از عقب‌نشینی از یمن مواضع خود را به مزدوران خارجی واگذار می‌کند

یک رسانه انگلیسی فاش کرد که امارات متحده عربی پس از کاهش حضور نظامی خود در یمن، مواضعش در این کشور را به مزدوران خارجی و شبه‌نظامیان محلی طرفدار خود واگذار خواهد کرد.

روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی نوشت که امارات متحده عربی مواضع خود در یمن را به مزدوران خارجی و شبه‌نظامیان محلی طرفدار امارات واگذار خواهد کرد.

گزارش‌ها حاکی‌ است که امارات 90 هزار طی حضور اشغالگرانه و متجاوزانه خود در یمن حدود 90 هزار یمنی را آموزش نظامی داده است. گفته می‌شود که هنوز 10 هزار سرباز سودانی در یمن حضور دارند. این سربازان در استخدام ارتش امارات هستند و پول خود را مستقیما از دولت این کشور دریافت می‌کنند.

پس از انتشار گزارش‌هایی درباره عقب‌نشینی نظامی امارات از یمن طی هفته‌های اخیر، دولت امارات پیشتر از «بازبینی استراتژی» در شهر ساحلی الحدیده و آنچه را عقب‌نشینی تاکتیکی از شهرهای دیگر در یمن توصیف کرد، خبر داد.

این روزنامه افزود، این عقب‌نشینی لحظه حساسی در جنگ داخلی چهار ساله در یمن به‌شمار می‌رود.

روزنامه گاردین در ادامه به ادعاهای امارات اشاره کرد مبنی بر این‌که نیروهای باقی‌مانده امارات در یمن بر تلاش‌ها در راستای مبارزه با تروریسم، به جای انصارالله علیه داعش و القاعده، متمرکز خواهند شد.

در این گزارش آمده است که امارات به حمایت از جنبش جدایی‌طلب در یمن ادامه خواهد دارد در حالی‌که شماری از تحلیلگران هشدار داده‌اند که بن‌بست کنونی در یمن می‌تواند به نتایج معکوسی منتهی شود.

تحلیلگران تأکید کردند که عقب‌نشینی امارات به تضعیف توانمندی‌های نظامی عربستان سعودی در یمن منجر خواهد شد و همین امر فشارها به ریاض را جهت قبول راه‌حل سیاسی به جای راه‌حل نظامی افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :یمن^