اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 18156تاریخ ثبت : 1397/3/21 12:16:09

سفیر روسیه: ادعای غرب درباره حمله به مردم غیرنظامی سوریه جنگ اطلاعاتی است

سفیر روسیه در دمشق تاکید کرد، اتهام کشورهای غربی به ارتش سوریه و نیروهای نظامی روسی درباره حمله به مردم غیرنظامی استان ادلب، بخشی از جنگ اطلاعاتی و به خاطر شکست آنها در رسیدن به اهدافشان در این کشور است.

 "الکساندر افیموف" سفیر فدراسیون روسیه در دمشق اعلام کرد که اتهامات وارده شده از سوی برخی کشورهای غربی به روسیه و سوریه درباره اینکه گویا نیروهای نظامی دو کشور در استان ادلب، مردم غیرنظامی ساکن منطقه را مورد حمله قرار می‌دهند، تنها بخشی از جنگ اطلاعاتی غرب علیه مسکو و دمشق است.

پیش از این، "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا مدعی شده بود «گفته می‌شود» که روسیه، سوریه و ایران، حملاتی را به تاسیسات غیرنظامی در استان ادلب وارد کرده‌اند و هشدار داده بود که این حملات باید متوقف شوند و تهدید قبلی خود درباره حملات موشکی مجدد به خاک سوریه را تکرار کرد.

سفیر روسیه شب گذشته در حاشیه مراسمی به مناسبت «روز ملی روسیه» (10 ژوئن/ 20 خرداد)، در جمع خبرنگاران، یادآور شد: «دولت سوریه و مقامات مسکو بارها اعلام کرده‌اند که حملات صورت گرفته در استان ادلب صرفاً بر زیرساختارهای گروه‌های تروریستی در منطقه و بر اساس اطلاعات دقیق و موثق صورت می گیرند. ولی مسئله اینجاست، از آنجا که کشورهای غربی نمی‌توانند بر موفقیت‌های ارتش سوریه و نیروهای هوا-فضای روسیه در این رابطه تاثیر بگذارند، این مسئله را بهانه‌ای برای وارد کردن اتهامات بی پایه و اساس قرار داده‌اند تا تاثیر پیروزی‌های ما بر تروریست‌ها در منطقه را کاهش دهند.»

افیموف افزود: «شما بهتر از من می‌دانید که کشورهای غربی موفق نشده‌اند تا با استفاده از توان گروه‌های تروریستی و غیرقانونی و حتی حمایت نظامی از آنها از خارج از سوریه، به اهداف خود در این کشور دست یابند. به همین دلیل اکنون از دیگر روش‌ها، از جمله جنگ اطلاعاتی علیه دمشق، مسکو و تهران برای رسیدن به اهدافشان استفاده  می‌کنند. حال بگذرد که تحریم‌های اعمال شده علیه دولت سوریه هم کاملاً بی اساس و غیرقانونی بوده و در همین راستا مورد استفاده قرار می‌گیرد.»

"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه نیز روز گذشته اعلام کرده بود که ارتش سوریه و نظامیان روسی اقدامات تروریست‌ها در استان ادلب را بی پاسخ نگذاشته و تثبیت اوضاع در این منطقه بدون در نظر گرفتن هیچ امتیازی برای گروه‌های مسلح غیرقانونی مستقر در آنجا انجام خواهد شد.

به گفته وی، مقامات مسکو بر این عقیده هستند که سرو سامان دادن به اوضاع در منطقه کاهش تنش ادلب باید با سرعت هر چه بیشتر انجام شود، برای اینکه تروریست‌ها دائماً اقدامات تحریک آمیز و حملات خود به مواضع نیروهای دولتی سوریه، مناطق مسکونی و پایگاه هوایی-نظامی"حمیمیم" روسیه را تشدید می‌کنند.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :سوریه^