اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 17942تاریخ ثبت : 1397/2/25 09:52:58

صلاح زواوی: توطئه جدید آمریکایی صهیونیستی محکوم به شکست است/ اسرائیل حتی از یک وجب خاک فلسطین عقب‌نشینی نمی‌کند

سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران در سخنانی به مناسبت هفتاد و یکمین سالروز اشغال فلسطین موسوم به روز نکبت بر شکست توطئه جدید آمریکایی صهیونیستی موسوم به معامله قرن تاکید کرد.

صلاح زواوی امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی در محل سفارت فلسطین در تهران، وحدت و مقاومت را تنها راه برای شکست توطئه‌ها و طرح‌های دشمنان علیه ملت فلسطین دانست و طرح جدید آمریکا علیه مسئله فلسطین موسوم به معامله قرن را محکوم به شکست دانست.

زواوی در این کنفرانس مطبوعاتی که با حضور خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی برگزار شد، در ابتدا فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به مقام معظم رهبری، ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت و از حمایت‌های مستمر و بی دریغ ایران از ملت و مسئله فلسطین تقدیر کرد.

وی به جاری شدن سیل اخیر در برخی استان‌های کشور هم اشاره و با ملت و  دولت ایران در  این زمینه ابراز همدردی و  همبستگی کرد.

سفیر فلسطین به بی تفاوتی جامعه جهانی به مسئله فلسطین به ویژه کشورهای عربی و موضع ضعیف و انفعالی  اتحادیه عرب اشاره کرد و گفت متاسفانه کشورهای عربی در زمینه مسئله فلسطین متفرق هستند و نشست‌های اتحادیه عرب از حد تعارف فراتر نمی‌رود و چیز جدیدی در آن ارائه نمی‌شود.

زواوی با اشاره به ائتلاف آمریکایی صهیونیستی خاطر نشان کرد ما در مرحله جدیدی قرار داریم که آثار و نشانه‌های آن روز به روز روشن‌تر می‌شود، همه روسای آمریکایی با صهیونیسم جهانی ائتلاف استراتژیک برقرار کردند، هدف از پروژه صهیونیستی سیطره همه جانبه بر منطقه و ملت‌ها و ثروت‌ها و امور و مقدرات آنهاست.

سفیر فلسطین، مرحله نخست پروژه صهیونیسم جهانی را اشغال سرزمین فلسطین در سال 1948 دانست که هرتزل پنجاه سال پیش از اشغال فلسطین در جریان کنفرانس بال در سال 1897 گفته بود که به صراحت از تشکیل دولتی برای صهیونیسم سخن گفته بود.

زواوی با بیان اینکه اشغال سرزمین فلسطین و تشکیل رژیم جعلی صهیونیستی به همین سادگی محقق نشد، بلکه خون‌های زیادی از ملت فلسطین بر زمین ریخته شد و صهیونیست‌ها مرتکب جنایات فراوانی شدند، خاطر نشان کرد پروژه صهیونیستی فراتر از اشغال سرزمین تاریخی فلسطین است، طرح آنها تنها تشکیل اسرائیل در سرزمین فلسطین نیست، بلکه طرح آنها تشکیل اسرائیل بزرگ است که در نقشه‌ای که بر روی پول رژیم صهیونیستی حک شده،‌مشخص است، طرح آنها تشکیل دولت یهودی در صحرای سینا، تمام سرزمین تاریخی فلسطین، اردن، لبننان، سوریه، عراق و بخشی از خاک عربستان سعودی است، بنابراین ما در برابر یک پروژه بزرگ قرار داریم.

سفیر فلسطین، این مطلب را که مردم فلسطین در کنار صهیونیست‌ها همزیستی مسالمت آمیز و مشترک داشته باشند، توهمی بیش ندانست و ماهیت رژیم صهیونیستی را جنگ افروزی و اشغالگری دانست و این مطلب که این رژیم به دنبال صلح و آرامش و در این زمینه جدی است، دروغ خواند.

زواوی به توافق‌نامه خفت بار اسلو و یک طرفه بودن آن برای رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت در اسلو توافق شد که ما فلسطینیان دولتی برای خود در مرزهای 1967 داشته باشیم، اما در عمل اینگونه نشده، در آن زمان تعداد شهرک‌های صهیونیست‌نشین در کرانه باختری به اندازه انگشتان دو دست بود، ولی امروز(پس از بیست و شش سال)، 240 شهرک صهیونیست نشین در کرانه باختری ساخته شده است و با وجود این توافق، رژیم صهیونیستی حتی یک لحظه از شهرک سازی و مهاجرت یهودیان به سرزمین فلسطین دست نکشیده است و این اقدامات آنها همچنان ادامه دارد، قرار بود برای ما دولت تشکیل شود، ما در سال 2019 قرار داریم، آیا این دولت برای ما تشکیل شده است.

سفیر فلسطین تاکید کرد من در مقابل شما(خبرنگاران) با قاطعیت اعلام می‌کنم که صهیونیست‌ها هرگز اجازه نمی‌دهند که فلسطینیان دولتی برای خود داشته باشند، این دشمن حتی از یک وجب از خاک فلسطین چشم پوشی نمی‌کند.

وی در ادامه به روی کار آمدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و دور جدید توطئه‌ چینی آمریکایی صهیونیستی علیه ملت فلسطین اشاره کرد و گفت در مرحله سوم شاهد هستیم که فرد جنایتکاری به نام دونالد  ترامپ آمده است  و در اولین تصمیم خود، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت.

زواوی با اشاره به اهمیت و جایگاه والای قدس در ادیان الهی به ویژه در دین اسلام و نزد مسلمانان، واکنش کشورهای عربی و اسلامی به این تصمیم ترامپ را تاسف بار و حزن آور خواند.

سفیر فلسطین با اشاره به علقه و دلبستگی خود به جمهوری اسلامی و حمایت‌های بی منت و بی دریغ کشورمان از ملت و مسئله فلسطین و تحمل فشارهای سنگین استکبار و صهیونیسم جهانی به خاطر این حمایت‌ها تاکید کرد کشورهای اسلامی و عربی و مسلمانان  باید به وظیفه خود در قبال مسئله فلسطین و قدس عمل کنند، ملت فلسطین همچنان در صحنه جهاد و شهادت حاضر هستند و تا آزادی فلسطین و پیروزی نهایی هرگز از آن دست نخواهند کشید.

زواوی در ادامه به سیاست‌های خصمانه دولت آمریکا علیه آوارگان فلسطینی و تنها نهاد بین  المللی ارائه دهنده حامی آنها یعنی آنروا(آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل در امور پناهندگان فلسطینی) اشاره کرد و از اینکه کشورهای عربی و اسلامی به مسئولیت خود در حمایت فلسطین عمل نمی کنند، ابراز تاسف کرد و گفت در حال حاضر شش میلیون آواره فلسطینی در جهان هستند که تمام کمک‌ها به آنروا قطع شده و آنها در شرایط سختی به سر می برند.

وی افزود در سایه این شرایط، ما فلسطینیان تمام تصمیمات و طرح معامله قرن ترامپ را رد کردیم و گفتیم هرگز با دولت آمریکا گفت‌وگو نمی‌کنیم، زیرا این دولت همپیمان رژیم صهیونیستی است و کاملا از این رژیم جانبداری می‌کند و مورد اعتماد ما و کسانی که به فلسطین پایبند هستند، نیست.

زواوی درباره معامله قرن هم، تصمیم اخیر ترامپ درباره قدس و جولان اشغالی سوریه را بخشی از این طرح دانست و گفت فردا هم آنها کرانه باختری را به دشمن صهیونیستی هدیه می‌دهند، اما باید بدانند که پیروزی نهایی از آن مردم فلسطین است و باید از مقاومت با تمام اشکال آن حمایت کرد.

سفیر فلسطین تاکید کرد ما هرگز از مقاومت دست نمی‌کشیم، برادران ما در نوار غزه و کرانه باختری و قدس همچنان از فلسطین دفاع می‌کنند، چند روز پیش شاهد هجوم دشمن صهیونیستی و شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی بودیم، آنها به مسجدالاقصی حمله کردند و مانع نماز خواندن فلسطینیان و عبادت آنها شدند، اما نبرد و مبارزه ما در فلسطین همچنان ادامه دارد.

وی اتحاد و یکپارچه شدن صفوف و تمام نیروها و امکانات و وحدت ملی و مبارزه را عامل شکست طرح معامله قرن ترامپ و آزادسازی سرزمین فلسطین دانست  و بر اهمیت وحدت ملی فلسطین و پایان شکاف و دودستگی که تنها دشمن از آن نفع می‌برد، تاکید کرد.

زواوی برای اثبات دلیل خود مبنی بر شکست پذیری رژیم صهیونیستی و کارامدی گزینه مقاومت و مبارزه به سخنان اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب  الله لبنان اشاره کرد که گفته لشگرها و تیپ‌های ارتش رژیم صهیونیستی در صورتی که فکر ورود و تجاوز زمینی به لبنان به سرشان بزند، در مقابل دیدگان جهانیان و رسانه‌های جهانی تار و مار و نابود خواهند شد.

سفیر فسطین، یکی دیگر از اهداف پروژه صهیونیستی را تضعیف کشورهای اسلامی و عربی و ایجاد ناآرامی و بی ثباتی و در نهایت تضعیف تمام اسباب و عوامل وحدت امت اسلام دانست و در این زمینه به تحولات اخیر در لیبی، سودان، الجزایر، و نیز سوریه، یمن و عراق اشاره کرد.

وی با تفکیک قائل شدن میان سازشکاران و رژیم‌های سازشکار و ملت‌های مسلمان خاطر نشان کرد امت اسلام همگی در یک سنگر واحد برای آزادی فلسطین قرار دارند.

زواوی با بیان این اینکه وضعیت  امروز جهان اسلام، شایسته اسلام و مسلمانان نیست، این وضعیت را مطلوب آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها دانست و در عین حال تاکید کرد نه ترامپ و نه ارتش و نیروها و کشتی های نظامی آمریکا ما را مرعوب خود نخواهند کرد و  ملت فلسطین با جهاد و شهادت تمام طرح‌ها و  توطئه‌ها از جمله معامله قرن ترامپ را شکست خواهند داد.

سفیر فلسطین همچنین با درود به روان پاک امام راحل(ره) به ابتکار تاریخی ایشان در نامیدن روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس و تاثیر بزرگ آن بر آگاهی بخشی به مسلمانان درباره مسئله فلسطین و خطرات و توطئه‌هایی که آن را تهدید می‌کند، خاطر نشان کرد امروز نیز امام خامنه‌ای پرچم اسلام و فلسطین را پس از امام خمینی(ره) برافراشته‌اند. وی از حمایت‌های مستمر رهبری، ملت و دولت ایران از ملت فلسطین و آرمان‌ها و حقوق بر حقشان تقدیر کرد.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :فلسطین^