اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 17935تاریخ ثبت : 1397/2/24 11:48:07

سازمان بسیج: از ورزشکاران حامی ملت فلسطین تقدیر می‌شود

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران گفت: هشتم خردادماه از ورزشکاران پهلوانی که در رقابت‌های ورزشی بین المللی از مصاف با نمایندگان رژیم صهیونیستی اجتناب کردند، تجلیل می‌شود.

«داود آذرنوش» ضمن رد اخباری مبنی بر تغییر نظر برای مصاف رژیم اشغالگر قدس افزود: ورزشکاران ایرانی قطعا هیچ گاه با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مبارزه نخواهند کرد زیرا آنها حامی مظلومان جهان به ویژه مردم مظلوم فلسطین هستند و رژیم کودک کش صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسند.
لازم به ذکر است ورزش در میادین بین المللی تاثیر به سزایی در دادن پیام سیاسی به جهان دارد که از آن جمله می توان به مبارزه نکردن تعدادی از ورزشکاران ایران با نمایندگان رژیم صهیونیستی اشاره کرد.


در بسیاری از مسابقات از المپیک گرفته تا رقابت‌های جهانی، ورزشکاران ایران با ایستادگی پای آرمان‌ های انقلاب اسلامی و در دفاع از ملت مظلوم فلسطین حاضر به رویارویی با نمایندگان اسرائیل نشدند.


«علیرضا کریمی» در رقابت‌های جهانی کشتی آزاد زیر 23 سال جهان به عمد مقابل کشتی ‌گیر روس بازنده شد تا در مرحله بعدی به مصاف نماینده اسرائیل نرود. همین اتفاق موجب شد که اتحادیه جهانی کشتی برای کریمی و مربی‌ او محرومیت ‌هایی را در نظر بگیرد. با به پایان رسیدن محرومیت، کریمی محکم تر از گذشته بازی‌های آسیایی جاکارتا 2018 بر روی تشک رفت و گردن آویز طلا را به خود اختصاص داد.


تیم والیبال دانش آموزی ایران نیز به رقابت‌های قهرمانی دانش آموزان جهان به میزبانی جمهوری چک اعزام نشد. زیرا تیم رژیم اشغالگر قدس در این مسابقات حضور داشت.


اواخر تیرماه سال 97 در مسابقات بین‌المللی ارزروم ترکیه، «مهران حسینی» و«علی خدیور» دوندگان سرعتی ایران به دلیل حضور نمایندگان اسرائیل از رقابت‌ ها کناره‌ گیری کردند. این نخستین بار بود که در رشته دو و میدانی دوندگان ایران با نمایندگان رژیم صهیونیستی هم گروه می ‌شدند.


در اواسط دی ماه 97 «آرین غلامی» نوجوان شطرج باز ایران در مسابقات بین‌المللی ریلتون سوئد حاضر به رویارویی با حریفی از رژیم صهیونیستی نشد.


«سعید ملایی» بهترین جودکار جهان در وزن منهای 81 کیلوگرم و دارنده مدال طلای جهان نیز در رقابت‌ های گرنداسلم پاریس که اواخر بهمن ماه 97 برگزار شد، بخاطر روبرو نشدن با جودوکاری از رژیم صهیونیستی برابر حریف گمنام خود از قزاقستان عمداً شکست خورد و در شرایطی که بخت نخست رسیدن به مدال طلای ایران رقابت‌ ها بود و در نهایت با این شکست به مدال برنز رسید.
انتهای پیام/دانشجو

کلمات کلیدی خبر :فلسطین^