اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 17931تاریخ ثبت : 1397/2/24 11:05:24

ورود ۲ کشتی نظامی روسی به بندر طرطوس سوریه

دو کشتی نظامی ناوگان دریایی روسیه که مجهز به سامانه‌های موشکی «کالیبر» و تجهیزات و فناروی‌های مدرن هستند، وارد بندر طوطوس سوریه شدند که وظیفه آنها تقویت حضور نظامی روسیه در آب‌های ساحلی دریای مدیترانه است.

 دو کشتی نظامی روسی به نام‌های «آدمیرال گریگوروویچ» و «اورخوو-زویوا»، وارد بندر طرطوس سوریه که پایگاه ناوگان دریایی روسیه در آنجا مستقر است، شدند. ورود این دو کشتی، گروه کشتی‌های روسیه در طرطوس را تکمیل می‌کند.  

به گفته منابع خبری نظامی روسی، اصلی‌ترین هدف این دو کشتی نظامی، تشخیص و همراهی کشتی‌های خارجی و همچنین به نمایش درآوردن پرچم ناوگان دریایی روسیه در منطقه دریای مدیترانه است. کشتی‌های نظامی روسی قدرت پرتاب موشک‌های کروز به اهداف زمینی تعیین شده را نیز دارند.

کشتی «آدمیرال گریگوروویچ» متعلق به ناوگان دریای سیاه روسیه است که در شبه جزیره کریمه مجهز به سامانه موشکی «کالیبر» شده و در جریان تمرینات نظامی انجام شده، وظیفه نابودی اهداف مشخص دشمن فرضی را با موفقیت انجام داده است.

کشتی «اورخوو-زویوا» هم یک کشتی چندمنظوره مجهز به نمونه‌های مدرن تیربار، موشک انداز و تسلیحات ضدکشتی، زمین به زمین و فناروی‌های رادیویی پیشرفته است. ااین کشتی نیز مجهز به سامانه‌ موشکی «کالیبر-ان‌کا» است.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :سوریه^