اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 17688تاریخ ثبت : 1397/12/18 13:51:23

زخمی شدن چهار ماهیگیر فلسطینی/ مسابقه رژیم‌های عربی با اشغالگران برای حذف مسئله فلسطین

یک سازمان حقوق بشر عربی با اشاره به رقابت و مسابقه رژیم‌های عربی و رژیم صهیونیستی برای حذف مسئله فلسطین تاکید کرد سرکوب مردم بیت المقدس از سوی اشغالگران، هرگز آنها را از ادامه دفاع از مسجدالاقصی بازنخواهد داشت.

سازمان حقوق بشر عربی در انگلیس در بیانیه‌ای هشدار داد حکومت اشغالگران در سایه سکوت جامعه جهانی و تلاش برخی کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط با این رژیم به زیان حقوق مشروع ملت فلسطین به دنبال شعله‌ور کردن آتش جنگ دینی در منطقه است.

این سازمان در این بیانیه از اینکه برخی رژیم‌های عربی، علنا دشمنی و خصومت خود را متوجه فلسطینی‌ها کرده و شب و روز اسرائیلی‌ها را با دوستی و محبت مخاطب خود قرار می‌دهند، ابراز تاسف و اعلام کرد این رویکرد، نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیل را به تشدید اقدامات سرکوبگرانه خود علیه فلسطینی‌ها تشویق کرده است.

این بیانیه آورده است زمان آن فرا رسیده است تا گروه‌های جامعه مدنی در وطن عربی با صدای بلند برای مجرم دانستن و محکومیت این رژیم‌هایی به پاخیزند که برای حذف مسئله فلسطین در راستای خدمت به طرح‌های تداوم حیات این رژیم‌های سرکوبگر تلاش می‌کنند.

این سازمان، اردن به عنوان قیم مقدسات را به تحرک در تمام سطوح بین المللی از جمله ارائه این پرونده به همراه تمام جنایاتی که اشغالگران مرتکب می‌شوند، به دادگاه جنایی بین المللی دعوت کرده است، چرا که این اقدامات از جمله حفاری‌ها در زیر مسجدالاقصی، موجودیت آن را تهدید می‌کند.
بر اساس گزارش پایگاه خبری شهاب، سازمان حقوق بشر عربی از همه گروه‌های مدنی در وطن عربی و در این شرایط دشوار خواسته است تمام اشکال حمایت مادی و معنوی خود را برای حمایت از ایستادگی فلسطینیان ساکن قدس اشغالی در برابر این هجمه وحشیانه نظامیان رژیم اشغالگر و سازمان‌های موسوم به الهیکل به مسجدالاقصی به کارگیرند، چرا که تنها گذاشتن فلسطینیان در رویارویی با نظامیان متجاوز و اشغالگر پذیرفتنی نیست.

این سازمان از نقش مردم فلسطینی در بیت المقدس در دفاع از مسجدالاقصی تمجید و اعلام کرد آنها به تنهایی و با امکانات اندک خود توانستند تمام نقشه‌ها علیه مسجدالاقصی را خنثی کنند.

در این بیانیه آمده است اشغالگران، اقدامات ظالمانه و زورگویانه خود در تحمیل مظاهر حاکمیت دروغین خود بر مسجدالاقصی از طریق سیاست دور کردن نمازگزاران یا اجازه دادن به اسرائیلی‌ها(شهرک‌نشینان صهیونیست) برای ورود به صحن‌های مسجدالاقصی به منظور حفاری در زیر مسجد را متوقف نکرده‌اند.

این بیانیه آورده است فلسطینیان بیت المقدس بار دیگر بهای رویارویی خود با تصمیمات اشغالگران را می‌پردازند به طوری که نظامیان رژیم اشغالگر از طریق اقدامات انتقامجویانه خود و بازداشت رهبران دینی و مسئولان اوقاف و محافظان مسجدالاقصی و صدها نفر از مردمی که در بازگشایی مصلی باب الرحمه مشارکت داشتند و تبعید آنها تلاش می‌کنند اوضاع را به سال 2003 برگردانند.

این بیانیه تاکید کرده است با دلیل ثابت شده است که سرکوب مردم بیت المقدس از سوی اشغالگران، هرگز آنها را از ادامه دفاع از مسجدالاقصی بازنخواهد داشت حتی اگر تمام جهان آنها را تنها بگذارند. این سازمان عربی تصریح کرد این وضعیت، پیام مهمی به تصمیم‌گیرندگان در جهان است که دست به تحرک بزنند و قطعنامه‌های بین المللی ویژه قدس و مسجدالاقصی را اجرا کنند که تصریح می‌کند شهر قدس اشغالی است و تمام اقدامات حکومت اشغالگر در این شهر باطل و غیرقانونی است.

زخمی شدن چهار ماهیگیر فلسطینی

خبر دیگر اینکه، چهار ماهیگیر فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شدند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری شهاب، شامگاه جمعه چهار ماهیگیر فلسطینی که در حمله نظامیان صهیونیست زخمی شده بودند، به مجتمع پزشکی الشفاء در شهر غزه منتقل شدند.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :فلسطین^