اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 17686تاریخ ثبت : 1397/12/18 13:48:25

«محقق»: حکومت در حمله داعش به مراسم بزرگداشت «شهید مزاری» در کابل دست دارد

رهبر حزب وحدت مردم افغانستان اعلام کرد که حمله گروه تروریستی داعش به مراسم بزرگداشت «شهید مزاری» در کابل یا به دلیل ضعف و یا هم بخاطر تبانی حکومت با تروریست‌ها صورت گرفته است.

«محمد محقق» عضو تیم انتخاباتی «صلح‌ و اعتدال» و معاون دوم ریاست اجرایی دولت افغانستان، ارگ ریاست جمهوری این کشور را به تبانی با داعش متهم کرد.

وی تصریح کرد که حمله راکتی به مراسم شهید مزاری در کابل یا بر اثر ضعف و یا هم بر اثر تبانی حکومت  این کشور با تروریست‌ها صورت گرفته است.

محقق اظهار داشت: مراسم بزرگداشت «شهیدمزاری» برای تیم انتخاباتی صلح و اعتدال تعیین کننده بود که حکومت این کشور نتوانست آن را تحمل کنند.

وی افزود: به همین دلیل ممکن است این حمله برای تصفیه رقبای سیاسی از سوی حکومت این کشور صورت گرفته است.

 تیم انتخاباتی صلح و اعتدال به رهبری «حنیف اتمر» رقیب اصلی تیم انتخاباتی اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور محسوب می‌شود.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز به اظهارات محقق واکنش شدیدی نشان داده است.

«هارون چخانسوری» سخنگوی اشرف غنی اظهار داشت: اظهارات محقق مایه تاسف است و توهین به نیروهای امنیتی و نظام این کشور محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد محقق باید شواهدی را درباره اتهاماتی که وارد کرده است به مردم این کشور نشان دهد.

این در حالی است که تیم انتخاباتی صلح واعتدال پیش از این نیز اشرف غنی را به اقدامات مخرب علیه اعضای این تیم متهم کرده بود.

در حمله راکتی روز گذشته به مراسم بزرگداشت شهید مزاری در غرب کابل بیش از 4 کشته و 20 زخمی برجا گذاشت.

در این نشست شماری از رهبران سیاسی افغانستان از جمله «حامدکرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان، «عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان، «یونس قانونی» و «حنیف اتمر» نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :داعش^