اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 17629تاریخ ثبت : 1397/12/7 09:22:12

طرح نتانیاهو و ترامپ برای تشکیل کشور فلسطین

رئیس حزب صهیونیستی "راست جدید" اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روی شروع طرح تشکیل کشور فلسطین به محض پایان انتخابات آتی کنست توافق کرده‌اند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع قدس اشغالی گزارش داد، "نفتالی بنت" خاطرنشان کرد که نتانیاهو و ترامپ توافق کرده‌اند که این طرح قبل از انتخابات کنست (پارلمان اسرائیل) مطرح نشود تا وضعیت نتانیاهو را سخت‌تر نکند اما یک یا دو روز پس از انتخابات، طرح تشکیل کشور فلسطین در ۹۰ درصد از اراضی فلسطینی از جمله قدس مطرح خواهد شد.

بنت تصریح کرد که "یائیر لاپید" رئیس حزب "آینده" و "بنی گانتس" رئیس سابق ستاد مشترک ارتش صهیونیستی به دولت "آشتی ملی" خواهند پیوست و تنها راه متوقف کردن آنها، رای دادن به جریان راست قدرتمند و واقعی است.

از سوی دیگر، بنیامین نتانیاهو اعلام کرد که این نگرانی‌های بنت عادی است و برخی احزاب کوچک در جریان تبلیغات انتخاباتی مسائلی را اعلام می‌کنند که به هیچ وجه صحت ندارد.

گفتنی است که "دیوید فریدمن" سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی هم پس از اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام کنست، تاکید کرده بود که طرح صلح "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا طی ماه‌های آتی ارائه نخواهد شد. جارد کوشنر مشاور ارشد و داماد ترامپ هم اخیرا تصریح کرد که این طرح پس از انتخابات آتی کنست ارائه خواهد شد.
انتهای پیام/

کلمات کلیدی خبر :فلسطین^