اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 17456تاریخ ثبت : 1397/11/21 09:12:09

آغاز عملیات کُردهای سوری علیه داعش در حومه دیرالزور

کُردهای سوری از آغاز آخرین عملیات خود علیه تروریست‌های داعشی باقی مانده در حومه دیرالزور خبر دادند.

گروه موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک که به اختصار "قسد" خوانده می شود عملیاتی علیه تروریست‌های داعشی باقی مانده در حومه شرقی دیرالزور آغاز کرده است.

این عملیات علیه داعشی‌ها در کرانه شرقی رود فرات و در نزدیکی روستای "الباغوز" از توابع منطقه هجین در شرق دیرالزور آغاز شده است.

خبرگزاری رویترز پیش از این به نقل از "مصطفی بالی" رئیس مرکز اطلاع رسانی نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرده بود که نبرد علیه داعشی‌ها در حومه دیرالزور عصر امروز آغاز خواهد شد.

وی گفته بود که این آخرین عملیات علیه داعش در حومه دیرالزور به شمار می رود و این عملیات ده روز پس از تخلیه بیش از بیست هزار غیرنظامی و فراهم کردن مکانی امن برای شهروندان باقی مانده صورت خواهد گرفت.

نیروهای سوریه دموکراتیک، که تحت حمایت و پشتیبانی نظامی ائتلاف آمریکایی هستند، از سپتامبر گذشته حمله به آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در شرق سوریه را آغاز کرده‌اند ولی پیشروی‌ آنها در این عملیات کُند است.

داعشی‌ها در این پایگاه، که به مرزهای عراق نزدیک است، مقاومت سرسختانه‌ای از خود نشان می‌دهند و پیوسته حملات خونینی را در دفاع از منطقه‌ تحت اشغال‌شان در دیرالزور، صورت می‌دهند.
انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :داعش^