اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 17453تاریخ ثبت : 1397/11/21 09:06:38

تک تیراندازان داعش امنیت ساکنان منطقه الوقف در دیالی را گرفته اند

منابع عراقی از هدف قرار گرفتن ساکنان منطقه الوقف در استان دیالی از سوی داعش و نامه آنها به عادل عبدالمهدی برای آگاهی از اوضاع این منطقه شدند.

منابع عراقی اعلام کردند: برخی از ساکنان روستای ابوکرمه در منطقه الوقف در ۳۰ کیلومتری شمال شرق بعقوبه با ارسال نامه ای به عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق از اوضاع خطرناک این روستا و منطقه الوقف واقع در استان دیالی عراق خبر دادند و خواستار حضور وی برای اطلاع از اوضاع امنیی و آگاه شدن از حقایق امور با توجه به کتمان برخی مسئولان شدند.

ساکنان این روستا گزارش دادند: مسئولان منطقه آنچه رخ می دهد را نزاع عشایری توصیف می کنند و نه اقدام تروریستی که داعش در ورای آن است.

این ساکنان همچنین به دست اندرکاران اولتیماتوم ۷۲ ساعته دادند که خواسته های آنها را شامل غلبه بر داعش در منطقه اجرایی کنند و گرنه جاده الوقف را خواهند بست و خواستار اردو زدن در خارج از منطقه به منظور خروج از منطقه الوقف به منظور جلوگیری از خونریزی بیشتر داعش علیه ساکنان خواهند شد.

این منابع به خروج ۵۰ خانواده از روستاهای المخیسه و ابو کرمه طی سه روز گذشته با توجه به ادامه فعالیت داعش و فعالیت تک تیراندازهای داعش در این منطقه، خارج شده اند.
انتهای پیام/مهر

کلمات کلیدی خبر :داعش^