اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 17384تاریخ ثبت : 1397/11/10 10:57:12

نتانیاهو به ورشو می رود/ او سخنران این نشست ضد ایرانی است ولی مقامات رسمی ایران و فلسطین دعوت نشده‌اند

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست ضدایرانی ورشو درباره خاورمیانه و همچنین علیه ایران سخنرانی می‌کند.

چنل ۱۳ نیوز گزارش داده است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس ضد ایرانی ورشو که در ماه آینده میلادی برگزار خواهد شد در زمینه خاورمیانه و ایران سخنرانی خواهد کرد؛ سخنرانی او علیه ایران شدید و جدی عنوان شده است.
 
انتظار می‌رود نتانیاهو سخنران اصلی رویداد ورشو که توسط مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا برگزار خواهد شد، باشد.
 
مقامات رسمی ایران و فلسطین به این نشست دعوت نشده‌اند.
 
به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا به تازگی از قصد کشورش و لهستان برای برگزاری نشستی در ورشو برای بررسی وضعیت خاورمیانه خبر داد و گفت که تمرکز این نشست روی ایران قرار دارد. وی همچنین گفت که از کشورهای سراسر جهان دعوت خواهد شد تا در این رویداد حضور یابند.
 
این در حالی است که برخی از مقامات اروپایی اعلام کرده‌اند در این نشست شرکت نخواهند کرد یا نسبت به آن بی تمایل بوده‌اند.
 
فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست ورشوی لهستان شرکت نخواهد کرد؛ یک مقام ارشد اتحادیه اروپا مطرح کرده است که موگرینی مایل نیست مخالف با تعهداتش عمل کند.
 
فرانسه نیز اعلام کرده که هیچ‌کدام از دیپلمات‌های ارشدش را به این نشست نمی‌فرستد.
 
همچنین آلمان تا بدین لحظه برای شرکت در این نشست تصمیمی اتخاذ نکرده است و انگلستان نیز اعلام کرد که به شرط برگزاری نشستی درباره بحران یمن در حاشیه نشست ورشو از سوی وزیر امور خارجه آمریکا در این نشست شرکت خواهد کرد.
 
با در نظر گرفتن سخنرانی ضد ایران نتانیاهو در ورشو، رژیم صهیونیستی همواره با فرافکنی‌های خود در رابطه با سیاست‌های مداخله‌جویانه و جنگ‌طلبانه‌اش به دنبال ایجاد اتهام علیه دیگران و تحریف اذهان عمومی از فعالیت‌های کارشکنانه خود بوده است
منبع: ایسنا
انتهای پیام/

کلمات کلیدی خبر :فلسطین ایران^