اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 17195تاریخ ثبت : 1397/10/22 10:23:26

ابهامات سناتورهای آمریکایی درباره راهبرد ترامپ در قبال سوریه

اعضای کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا همچنان سئوالات و ابهامات زیادی درباره طرح رئیس جمهور ایالات متحده برای خروج از خاک سوریه دارند.

 اعضای کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا روز پنجشنبه در نشست پشت درهای بسته درباره سیاست دولت ترامپ در قبال سوریه شرکت کردند ولی پس از این جلسه اعلام کردند که هنوز سئوالات و ابهامات زیادی درباره راهبرد دونالد ترامپ برای خروج نظامیان از خاک سوریه وجود دارد.

سناتورهای آمریکایی خواستار ارائه پاسخ های شفاف تر از سوی دولت آمریکا در قبال راهبرد و سیاست کاخ سفید در سوریه شده اند. در حالی که ترامپ در ماه دسامبر تصمیم غیرمنتظره و ناگهانی خود برای خارج کردن دو هزار نظامی آمریکایی از سوریه را اعلام کرده است، بسیاری از سناتورهای جمهوریخواه با این مساله مخالفت کرده اند.
تام تیلیس سناتور جمهوریخواه در این باره گفت: تصور می کنم خروج نظامیان آمریکایی از سوریه باید مشروط به شرایط خاصی باشد. به نظر من اگر این اقدام صرفا مبتنی بر زمان باشد، ایده خوبی نخواهد بود.

وی از توضیحات ارائه شده توسط مقام های دولت ترامپ درباره راهبرد کاخ سفید در قبال سوریه قانع نشده و خواستار ارائه توضیحات و اطلاعات بیشتری شده است.

چند نفر از مقام های ارشد وزارت دفاع آمریکا در این نشست حضور داشته اند و اطلاعاتی را درباره روند خروج نظامیان آمریکایی از سوریه در اختیار سناتورها قرار داده اند.

ترامپ 3 هفته قبل با طرح این ادعا که آمریکا موفق به شکست تروریست های داعش در سوریه شده است، به نظامیان آمریکایی دستور داد تا خاک سوریه را ترک کنند. البته مقام های کاخ سفید تاکید کرده اند که خروج از سوریه نیازمند زمان خواهد بود و چند ماه طول خواهد کشید.

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز شرایطی را برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه مطرح کرده است، از جمله شکست کامل داعش و توافق با ترکیه برای حفاظت از کردهای سوریه.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :سوریه^