اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 17169تاریخ ثبت : 1397/10/18 09:07:18

در زندان‌های تحت کنترل امارات در یمن چه خبر است؟

شورای حقوق بشر و عدالت ژنو از امارات خواست که به تجاوزهای وحشیانه خود علیه زندانیان در زندان‌های تحت کنترل خود در مناطق یمن پایان دهد.

شورای حقوق بشر و عدالت ژنو روز گذشته در گزارشی اعلام کرد که شکنجه و آزار و اذیت جنسی به اقدامی هدف دار و برنامه‌ریزی شده در زندان‌های تحت کنترل امارات در یمن تبدیل شده است.

این شورا در بیانیه‌ای تاکید کرد که امارات مسئول هرگونه پیامد ناشی از اعتصاب غذای زندانیان در زندان‌های تحت کنترل این کشور در عدن است.

شورای حقوق بشر و عدالت ژنو از امارات خواست که به تجاوزهای وحشیانه خود علیه زندانیان در زندان‌های تحت کنترل خود در مناطق یمن پایان دهد.

گفتنی است که بازداشت شدگان در زندان "بئر احمد" که تحت اشغال امارات در یمن است بر ادامه اعتصاب غذا تا تحقق خواسته‌هایشان تاکید کردند.

تصاویر جدیدی از زندانیان منتشر شده که آنها را در حال حمل بنرهایی نشان می‌دهد و بر روی این بنرها نوشته شده که در صورت عدم حل مشکلاتشان و  آزادی فوری کسانی که هیچگونه اتهامی علیه آنها اثبات نشده به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهند.

گزارش‌های غربی وجود دستکم 18 زندان سری در جنوب یمن را مستندسازی کرده اند که این زندان ها تحت نظر مستقیم نیروهای اماراتی یا تحت نظر نیروهای یمنیِ تحت آموزشِ نیروهای اماراتی اداره می شوند. این زندان ها در پایگاه های نظامی، بنادر، برخی فرودگاه ها و خانه های ویلایی و حتی باشگاه های شبانه قرار دارند.
انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :یمن^