اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 17082تاریخ ثبت : 1397/10/8 10:43:51

جهاد اسلامی: راهپیمایی بازگشت تا آزادسازی فلسطین ادامه می‌یابد

یک رهبر جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد که راهپیمایی‌های بازگشت تا تحقق کامل اهداف و آزادسازی فلسطین ادامه خواهد یافت.

احمد المدلل از رهبران جنبش جهاد اسلامی طی سخنانی گفت که مشارکت پرشور فلسطینیان در راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره در شرق نوار غزه با وجود هوای طوفانی و جنایات رژیم صهیونیستی ثابت می‌کند که ملت ما مصمم است که مقاومت را تحقق اهداف راهپیمایی‌ها ادامه دهد.

وی با بیان "ملت ما تصمیم گرفته که به مبارزه خود تا بازگشت و آزادسازی سرزمین ادامه دهد" افزود: مقاومت هرگز خون شهدا و فداکاری‌های فلسطینیان را پایمال نمی‌کند و از اهداف مشروعی که راهپیمایی‌های صلح‌آمیز برای آن آغاز شد دست بر نخواهد داشت.

المدلل بر ضرورت پایان یافتن اختلافات فلسطینیان و حفظ وحدت به عنوان گزینه‌ای استراتژیک تاکید کرد و گفت: وحدت ما رمز قدرت ما است و اختلافات ضرر سنگینی به مسئله ملی ما وارد می‌کند.

این رهبر جهاد اسلامی با اشاره به انحلال مجلس قانونگذاری فلسطین گفت: تصمیمات محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین علیه ملت فلسطین خدمتی به مسئله فلسطین نمی‌کند بلکه راه را برای نقشه‌ها و توطئه‌هایی که علیه این مسئله طراحی می‌شود هموار می‌کند.

وی با اشاره به نامگذاری جمعه آینده راهپیمایی بازگشت به "جمعه مقاومت در برابر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی" گفت: باید فلسطینیان پیامی قوی به همه شکست خوردگان و کسانی که به دنبال عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند بدهند و تاکید کنند که عادی‌سازی روابط با این رژیم اشغالگر جنایت و خنجر به پشت امت اسلامی و عربی است.

المدلل تاکید کرد: عادی‌ سازی روابط با رژیم اشغالگر صهیونیستی به ادامه جنایات این رژیم علیه ملت فلسطین مشروعیت می‌دهد.

وی افزود: فلسطین مسئله‌ای محوری است که نباید امت عربی و اسلامی از آن غافل شوند و کسانی که گمان می‌کنند از طریق عادی‌ سازی روابط با اسرائیل می‌توانند از کاخ‌ و حکومت خود محافظت کنند متوهم هستند.

پیش از این هیئت ملی عالی راهپیمایی بازگشت و شکستن محاصره در نوار غزه اعلام کرد که در حال بررسی گزینه‌های جدیدی برای مبارزه با رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

این هیئت در پایان فعالیت‌های چهلمین جمعه بازگشت و شکستن محاصره که با عنوان "هرگز از حق خود در برخورداری از زندگی شرافتمندانه کوتاه نخواهیم آمد" برگزار شد اعلام کرد: رژیم صهیونیستی به دنبال وقت تلف کردن است، اما ملت ما قادر خواهد بود که با تمام قدرت با سیاست‌های فریبکارانه این رژیم مقابله کند.
هیئت ملی راهپیمایی بازگشت همچنین از شهروندان فلسطینی خواست که در چهل و یکمین جمعه راهپیمایی بازگشت با عنوان "جمعه مقاومت در برابر عادی‌سازی روابط با اسرائیل" شرکت کنند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه از روز جمعه 30 مارس (10 فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند. آن‌ها در این راهپیمایی مردمی تلاش دارند بر قطعنامه 194 شورای امنیت سازمان ملل تأکید کنند، قطعنامه‌ای که در بند 11 آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره می‌شود. از آن زمان تاکنون بیش از 240 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و بیش از 24 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :فلسطینراهپیمایی^