اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 16908تاریخ ثبت : 1397/9/14 10:39:39

فلسطین خواستار واکنش فوری یونسکو به اتفاقات مسجد ابراهیمی شد

وزارت خارجه فلسطین امروزسه شنبه باصدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن برگزاری جشن توسط صهیونیست ها در مسجد ابراهیمی واقع در شهر الخلیل، از سازمان یونسکو درخواست کرد تا با ایفای نقش خود نسبت به هتک مقدسات اسلامی واکنش فوری نشان دهد.

پایگاه روزنامه 'القدس العربی 'در بیانیه وزارت خارجه فلسطین آمده است که صهیونیست ها دوشنبه شب با حضور در مسجد ابراهیمی درحالیکه شمعدان های مخصوص خود را در دست داشتند اقدام به برگزاری جشن های 'حنوکا' (از اعیاد مهم یهودیان) در داخل صحن مسجد کرده اند.
این وزارتخانه افزود: این اقدام که پیشتر هم سابقه داشته در تضاد آشکار با قطعنامه های سازمان یونسکو است که مسجد ابراهیمی را جز میراث فرهنگی و دینی فلسطین شناسایی کرده است.
این وزارتخانه در پایان از جامعه جهانی و نهاد های بین المللی درخواست کرد تا نسبت به این اتفاق واکنش سریع نشان داده و از میراث اسلامی فلسطین در برابر این تعرض آشکار حمایت کنند.
کمیته میراث جهانی یونسکو در تیر ماه 96 (جولای 2017) مسجد ابراهیمی را به عنوان میراث فرهنگی فلسطین به رسمیت شناخت و آن را ثبت جهانی کرد.
مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل در جنوب کرانه باختری و بر مقبره حضرت ابراهیم(ع) بنا شده است،این مسجد از لحاظ معماری به مسجد الاقصی بسیار شباهت دارد.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :فلسطین^