اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 16907تاریخ ثبت : 1397/9/14 10:29:15

تکمیلی/ بهانه جدید ارتش اسرائیل برای تنش‌آفرینی در مرز لبنان و فلسطین اشغالی

رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ارتش عملیاتی را برای پاکسازی تونل‌های هجومی حزب‌الله لبنان در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی بالاترین سطح آماده‌باش را در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی به‌اجرا گذاشته است. بر اساس این گزارش ارتش استقرار نیروهای خود را در طول مرزهای شمالی با لبنان تقویت کرده است.

این عملیات در چارچوب عملیات موسوم به سپر شمال صورت گرفته که ارتش رژیم صهیونیستی به‌فرماندهی منطقه شمالی و با مشارکت سرویس اطلاعات و بخش مهندسی و مدیریت توسعه ابزارهای مبارزاتی در دستور کار قرار داده است. در این عملیات مبارزه با تونلهای هجومی معرفی شده که به‌ادعای سرکردگان اسرائیل توسط حزب‌الله لبنان در داخل اراضی اشغالی حفر شده است.

در همین رابطه آویخای اردعی سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که دولت لبنان مسئول تمامی اتفاقاتی است که در اراضی این کشور دنبال می‌شود. وی ادامه داد که حزب‌الله لبنان این تونل‌ها را در مناطق مسکونی و ساختمانی در روستاهای مختلف جنوب لبنان حفر کرده و به این ترتیب به دولت لبنان و شهروندان لبنانی آسیب زده است.
اعتراف جدید رژیم صهیونیستی درباره توانمندی موشکی حزب‌‌الله

به‌نظر می‌رسد طرح ادعای این عملیات با هدف ایجاد بازدارندگی در جبهه شمالی سرزمین‌های اشغالی و بهبود وجهه ارتش بعد از شکست در عملیات اخیر غزه صورت گرفته است، چرا که چیزی که به‌عنوان تونل‌های زیرزمینی حزب‌الله در سرزمین‌های اشغالی مطرح شده، یک سناریوی تخیلی در سرزمین‌های اشغالی است که نه اظهارات نظر رسمی در این خصوص از سوی حزب‌الله وجود دارد و نه ــ در صورت وجود چنین تونل‌هایی ــ ارتش اسرائیل اطلاع دقیقی از موجودیت و موقعیت آنها دارد.

سخنگوی رسمی ارتش اسرائیل خاطرنشان کرده که این تونل‌ها زیاد هستند و در عین حال گفته که این تونل‌ها هنوز به مرحله بهره‌برداری نرسیده‌اند و خطری برای اسرائیلی‌ها ندارند.

این عملیات فقط در اسرائیل انجام خواهد شد و شمال بلندی‌های جولان را نیز شامل خواهد شد. نیروهای اسرائیل در شمال در این عملیات شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :فلسطین^