اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 16687تاریخ ثبت : 1397/8/14 09:09:13

تلفات و خسارتهای سنگین ائتلاف سعودی – آمریکایی در یمن

ارتش و کمیته های مردمی یمن در 24 ساعت گذشته خسارت های سنگینی به ائتلاف متجاوزان به یمن وارد کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن(سبا) یک منبع آگاه نظامی روز یکشنبه اعلام کرد که 113 نیروی متجاوز در عملیات های ارتش و کمیته های مردمی در استان الحدیده کشته و 156 نفر دیگر زخمی شدند.
وی افزود:نیروهای یمنی با دفع یورش متجاوزان به فرودگاه الحدیده و منطقه کلیومتر 16 جاده این شهر 69 دستگاه تجهیزات مختلف متجاوزان را منهدم کردند.
این منبع آگاه نظامی اضافه کرد: بیش از 250 مزدور ائتلاف سعودی – آمریکایی نیز پس از ناکامی در پیشروی در استان الحدیده به سمت منطقه الخوخه متواری شدند.
شلیک یک فروند موشک بدر1p به محل تجمع متجاوزان در ساحل غربی نیز خسارت های فراوان نیرویی و تجهیزاتی به آن ها وارد کرد.
در منطقه شمالی نیز یگان های موشکی و توپخانه ای یمن، مقرها و محل تجمع مزدوران عربستان را در نزدیک گذرگاه مرزی علب و پایگاه سهوه در الربوعه درهم کوبیدند.
یک فروند پهپاد هجومی قاصف1 نیز پایگاه هوایی ملک خالد در منطقه خمیس مشیط عسیر هدف قرارداد.
در عملیات های ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان های الجوف، ضالع و تعز نیز خسارت های فراوانی به مزدوران عربستان و امارات وارد شد.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است.
ائتلاف خودخوانده عربی به سرکردگی عربستان و امارات چهارشنبه (23خرداد) به رغم هشدارهای بین المللی درباره وخامت اوضاع انسانی، حملات گسترده ای را برای اشغال بندر الحدیده در غرب یمن آغاز کرد که تاکنون با مقاومت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور روبه رو شده است.
الحدیده دومین بندر بزرگ یمن در دریای سرخ تنها راه ارتباط دریایی مردم تحت محاصره این کشور با جهان خارج و همچنین تنها گذرگاه ورودی کمک‌های بشردوستانه به یمن است.
انتهای پیام/

کلمات کلیدی خبر :یمن^