اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 16680تاریخ ثبت : 1397/8/14 08:41:02

رسانه ترک: آمریکا عناصر داعش را به شرق فرات منتقل می کند

روزنامه ینی شفق مدعی شد که آمریکا برای تداوم حضور نیروهای خود در منطقه به ویژه سوریه، عناصر گروه تروریستی داعش را به مناطق شرقی فرات در خاک سوریه منتقل می کند.

روزنامه ینی شفق با انتشار گزارشی تحت عنوان 'جنگ اصلی در شرق فرات رخ خواهد داد' نوشت: نیروهای آمریکایی همزمان با اقدامات گشت زنی مشترک با ترکیه در منبج، به دنبال برنامه ریزی در راستای انجام همکاری های جدید با نیروهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ) هستند که این تلاش واشنگتن با هدف تداوم حضور نیروهای خود در منطقه ارزیابی می شود.
به نوشته این رسانه، آمریکا با ادعای مبارزه با عناصر داعش وارد سوریه شد و سعی کرد با این بهانه به تداوم حضور خود در منطقه مشروعیت ببخشد.
ینی شفق در گزارش خبری خود ادامه داد: امروز سوء استفاده از سلاح داعش (ابزار داعش) توسط آمریکایی ها به منظور تحقق فتنه های عمیق تر در منطقه جای تعجبی ندارد.
بنا بر اعلام این رسانه نزدیک به دولت ترکیه، اطلاعات دریافتی از منابع نظامی موثق نشان می دهد که آمریکایی ها با انتقال مخفیانه و اتوبوسی عناصر داعش به شرق فرات، به دنبال ایجاد یک تهدید در این منطقه هستند تا بهانه لازم را برای تداوم حضور خود در منطقه در راستای مقابله با تهدیدهای ساختگی داشته باشند.
به ادعای ینی شفق، عناصر داعش مدت های زیادی است که در منطقه دیرالزور جولان می دهد اما به تازگی شاهد تلاش آنها برای نفوذ در مناطق پاکسازی شده از گروه های مخالف دولت سوریه در جنوب دمشق بوده ایم که بر اساس اطلاعات به دست آمده این تلاش ها از زمان درخواست روسیه مبنی بر خروج آمریکایی ها از پایگاه التنف آغاز شده است.
روزنامه ینی شفق در این گزارش، حضور مجدد عناصر داعش در مناطق حمص، حما، غرب پایگاه التنف و در موقعیت شرقی اراضی اشغالی فلسطین را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: این اقدام داعش، از یک سو بهانه لازم را به آمریکایی ها برای خودداری از خروج از پایگاه التنف را می دهد و از سوی دیگر زمینه ای را به منظور ابراز وجود عوامل رژیم صهیونیستی در سوریه فراهم می کند.
رسانه های ترکیه بارها با انتشار گزارش هایی اعلام کرده اند که آمریکایی ها به صورت مخفیانه با گروه داعش در ارتباط هستند و از آنها در مواقع لازم بهره برداری می کنند.
اواخر سال گذشته میلادی ینی شفق در خصوص خروج داعش از شهر رقه نوشت: گروه تروریستی داعش در توافقی پشت پرده با آمریکا متعهد شده که در مقابل خروج امن یکهزار و 300 عضو تروریستی داعش از شهر رقه، کنترل منابع نفتی جفرا در منطقه دیرالزور را به نیروهای پ.ک.ک و پ.ی.د واگذار کند.
روزنامه آکشام ترکیه هم در همین ارتباط نوشت: اعزام نیروهای داعش به سایر کشورها، عدم بازپس گیری سلاح های مدرن از گروه های تروریستی پس از خروج داعش، انتقال نیروهای داعش به صورت غیرقانونی به سایر کشورها توسط قاچاقچیان پ.ک.ک و تقویت روابط دوستانه میان پ.ک.ک و داعش نشان می دهد که پس از این، رخدادهای متفاوتی در جغرافیای گسترده تری پیش روی کشورهای جهان به خصوص خاورمیانه و اروپا خواهد بود.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :آمریکاداعش^