اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 16666تاریخ ثبت : 1397/8/13 11:38:43

یمن با نسل جدید موشک خود مواضع شبه‌نظامیان را هدف قرار داد

نیرو‌های یمنی با موشک بالستیک «بدر۱-پی» که هفته پیش آن را رونمایی کردند، پایگاه شبه نظامیان مستقر در ساحل غربی کشورشان هدف قرار دادند.

ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله در واکنش به ادامه حملات و تجاوزات ائتلاف سعودی و هدف قرار دادن غیر نظامیان این کشور، مواضع شب‌نظامیان را با موشک‌های بالستیک هدف قرار می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری انصارالله، یگان موشکی ارتش یمن و انصارالله شنبه‌شب، یک فروند موشک بالستیک جدید «بدر۱-پی» به سمت محل استقرار شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی در ساحل غربی یمن موشک شلیک کرد.

نیرو‌های یمنی دیروز نیز این موشک جدید را به سمت متجاوزان وابسته به ائتلاف سعودی در نجران شلیک کردند که با دقت به هدف اصابت کرده است.

یمنی‌ها با وجود تحریم و محاصره همه‌جانبه کشورشان از سوی رژیم سعودی و جنگ ویرانگری که از چهار سال پیش تا حالا ادامه دارد، در حال توسعه توانمندی‌های دفاعی موشکی خود هستند و روز یکشنبه هفته گذشته موشک پیشرفته «بدر۱-پی» را رونمایی کرده بودند.

موشک بدر p-۱ موشکی بالستیک و کوتاه‌برد است که از موشک بالستیک بدر ۱ الگو گرفته شده و دقت هدفگیری آن ۳ متر است.

جنگ‌افروزی عربستان سعودی و ائتلاف متجاوزش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از ۵۰ هزار یمنی و زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده و این کشور فقیر را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.
انتهای پیام/شریان نیوز

کلمات کلیدی خبر :یمن^