اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 16560تاریخ ثبت : 1397/7/29 09:04:57

ارتش سوریه زنان و کودکان ربوده شده توسط داعش را آزاد کرد

ارتش سوریه شب گذشته (جمعه) در جریان یک عملیات توانست یک گروه از زنان و کودکانی را که عناصر تروریستی تکفیری داعش از روستای 'الشبکی' در شرق استان سویدا اسیر کرده بود ، آزاد کند.

تلویزیون سوریه صبح شنبه اعلام کرد: ارتش و نیروهای مسلح سوریه در جریان یک عملیات موفق شدند تا چهار کودک و دو زن از ساکنان استان سویدا را از بند اسارت داعش رها کنند.
عامر العشی استاندار سویدا در استقبال از افراد آزاد شده، گفت: نیروهای مسلح و امنیتی سوریه به دستور بشار اسد رئیس جمهوری این کشور مبنی بر تعقیب گروه های تروریستی به ویژه داعش در عمق صحرای شرقی سویدا که بیش از 83 روز به طول کشید، ضمن آزادی این افراد تعداد زیادی از تروریست ها را به هلاکت رساندند.
وی گفت: باقی گروگان ها توسط گروه تروریستی تکفیری داعش نیز به زدوی آزاد می شوند.
گروه تروریستی داعش دو ماه قبل با حمله به مناطق شرق و شمال شرق استان سویدا بیش از 230 شهروند سوری را کشت و ده ها تن دیگر را زخمی کرد.
گروه تروریستی داعش همان زمان، تصاویری را از 14 زن ربوده شده از خانه های آن ها در روستای الشبکی در شرق استان سویدا منتشر کرد.
رسانه های سوری هفته گذشته اعلام کردند که دولت سوریه با گروه تروریستی تکفیری داعش برای آزادی زنان ربوده شده در استان سویدا در جنوب این کشور به توافق رسیده است.
براساس این توافق شماری از زنان ربوده شده سویدا در مقابل آزادسازی شماری از تروریست های داعشی موجود در زندان های دولت سوریه و کردهای این کشور آزاد می شوند.
خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز اعلام کرد: گروه تروریستی داعش 6 زن ربوده شده از شرق استان سویدا را
در مقابل 17 اسیر داعشی موجود در زندان های سوریه براساس توافق میان دو طرف آزاد می ‌کند.
گروه تروریستی داعش تاکنون دو فرد ربوده شده در شرق استان سویدا را اعدام کرده است.
استان سویدا در سوریه در جنوب و در نزدیک مرزهای این کشور با اردن قرار دارد.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :سوریهداعش^