اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 16323تاریخ ثبت : 1397/6/26 11:12:53

نماینده پارلمان افغانستان: حکومت وحدت ملی اراده‌ای برای مبارزه با داعش ندارد

نماینده مردم ننگرهار در پارلمان افغانستان اعلام کرد که حکومت وحدت ملی اراده‌ای برای مبارزه با گروه تروریستی داعش ندارد و این گروه به صورت منظم از سوی خارجی‌ها حمایت می‌شوند.

«حضرتعلی» نماینده ننگرهار در پارلمان افغانستان اعلام کرد داعش در این ولایت به صورت منظم تدارکات نظامی از سوی خارجی‌ها دریافت می‌کند و برای ترمیم تسلیحات این گروه تروریستی مهندسان خارجی استخدام کرده است.

نماینده ننگرهار اظهار داشت: دولت افغانستان نمی‌خواهد گروه تروریستی داعش در این ولایت را از بین ببرد.

حضرتعلی تصریح کرد که جنگجویان گروه تروریستی داعش در شهرستان‌های «اچین» و «پیچراگام» از حمایت وسیع نیروهای خارجی برخوردار هستند.

به نظر می‌رسد، مهم‌ترین حمایتی که گروه داعش در شرق افغانستان از آمریکایی‌ها دریافت کرده پشتیبانی نیروهای ویژه آمریکایی از جنگجویان این گروه در میدان‌های جنگ با طالبان بوده است که زمینه پیشروی و گسترش فعالیت این گروه را حتی تا ولایت‌های همجوار ننگرهار نیز مساعد ساخته است.

این در حالی است که افزایش حملات گروه تروریستی داعش به مراکز شیعی در افغانستان همواره از سوی کارشناسان و حتی برخی از مقامات افغان پرسش برانگیز بوده است.

در یک هفته اخیر صدها غیر نظامی افغان بر اثر حملات گروه تروریستی داعش در ننگرهار و کابل کشته و زخمی شدند.

با وجود وقوع همه این اتفاقات، و عدم رسیدگی حکومت افغانستان به موضوع داعش، به نظر می‌رساند که افرادی در حکومت وحدت ملی، و نهادهای امنیتی نیز پشت پرده همسویی با اهداف آمریکا و حمایت از گروه تروریستی داعش قرار دارند.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :افغانستانداعش^