اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 16316تاریخ ثبت : 1397/6/12 12:06:46
فرمانده مجاهدین مسیحی حشد شعبی:

حشد شعبی نبود،داعش و ابوبکر البغدادی در بغداد حضور داشتند

«ریان الکلدانی» بیان داشت که بازی آمریکا و صهیونیست ها فقط علیه ایران نیست بلکه علیه تمام آزادگان جهان می باشد و اکثر عراقی و احزاب و مردم مخالف این تحریم ها هستند.

محمد فاطمی زاده: طی روزهای اخیر حیدر العبادی نخست وزیر عراق در بیانیه ای تاکید کرد که خروج نیروهای حشد شعبی از شهرها نباید زیر فشار سیاسی باشد.

دفتر العبادی در بیانیه ای اعلام کرد: در مقطع کنونی خروج حشد شعبی از شهرهای بزرگ منطقی نبوده و باعث بازگشت تروریست‌ های داعش می ‌شود. بیانیه مذکور از دیدار العبادی با این هیأت و مسئولان و ادارات الحشد الشعبی خبر داد و اعلام کرد که او در این دیدار گفته است که  الحشد الشعبی حرکت جدیدی بود که با لبیک گفتن به فتوای آیت ‌الله سید علی سیستانی مرجع شیعیان عراق و از جان گذشتگی نیروهای آن در راه کشور، امید را به مردم عراق به ارمغان آوردند.

وی در مورد احتمال خروج نیروهای حشد شعبی از شهرهای عراق نیز گفت که اخراج  نیروهای حشد شعبی از شهرهای بزرگ نباید تحت فشار سیاسی باشد، چرا که به رغم شکست و اخراج گروه‌های تروریستی داعش از عراق، هنوز هسته‌ ها و تفکر و ایدئولوژی این گروه افراطی در بین آنها وجود دارد و به همین دلیل باید به جنگ با آن ادامه دهیم.

«ریان الکلدانی» دبیر کل جنبش مسیحیت عراق و گردان‌های مسیحی بابلیون یکی از تشکیلات الحشد الشعبی(نیروهای داوطلب مردمی) عراق در گفتگو با خبرنگار مهر درباره علت و عوامل درخواست برخی گروه ها مبنی بر خروج الحشد الشعبی از مناطق آزادشده عراق تصریح کرد: در برخی از گردان ها و یگان ها تغییراتی صورت گرفته است و فرماندهان برخی محورها تغییر کرده اند؛ این تغییرات طبق دستور حاج ابومهدی المهندس نائب رئیس الحشد الشعبی انجام شده است که معتقدم اقدامی طبیعی می باشد. زیرا در هر برهه زمانی این تغییرات صورت می گیرد.

وی افزود: صدور دستور از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق (حیدر العبادی) مبنی بر لغو روند اداری این موضوع ما را غافلگیر کرد. احتمالا این موضوع میان طرفین حل شده و جلسه ای پیرامون آن برگزار خواهد شد. الحشد الشعبی در عملیات های بزرگ و گسترده ای برای حفظ امنیت کشور در تمام مناطق عراق مشارکت داشته است. بر این باورم که یکی کردن جبهه ها و میادین برای گروه های الحشد الشعبی موجب مشکلات بسیاری خواهد شد.

دبیر کل جنبش مسیحیت عراق در ادامه در خصوص جایگاه الحشد الشعبی در میان مقامات عراقی و حمایت پارلمان و دولت این کشور از نیروهای مردمی نیز تاکید کرد: اگر الحشد الشعبی و گروه های مقاومت نبودند، دولت و عراقی وجود نداشت. زیرا الحشد الشعبی جان فشانی های بسیاری کرد و برای حفظ امنیت کشور خون و بهترین جوان ها را تقدیم کرد. گروه های مقاومت و همچنین ما(نیروهای مسیحی) نقشی متمایز در این راستا ایفا کردیم و هنگام سقوط استان های کشور و پیش از صدور فتوای آیت الله سیستانی در کنار ارتش و نیروهای مسلح عراق ایستادیم.

وی اضافه کرد: حمایت هایی از سوی مرجعیت صورت گرفته است اما تا این لحظه دولت عراق حمایت و پشتیبانی واقعی از الحشد الشعبی نداشته است؛ به عنوان مثال حقوق و دستمزد رزمنده الحشد الشعبی معادل یک چهارم نیروهای ارتش و پلیس عراق هم نیست. امیدواریم مسائل امنیتی و جایگاه الحشد الشعبی مورد بررسی قرار گیرد و حمایت های واقعی از این نیروهای مبارک که از عراق حمایت کردند، به عمل آید. اگر الحشد الشعبی و گروه های مقاومت نبودند، داعش در بغداد و ابوبکر البغدادی در منطقه سبز حضور داشتند. امیدواریم خون نیروهای الحشد الشعبی پایمال نشود.

فرمانده مجاهدین مسیحی الحشد الشعبی عراق در رابطه با همراهی دولت عراق با تحریم های اعمالی آمریکا علیه ایران نیز اظهار داشت: به صراحت بیان می کنم که ما در جنبش بابلیون و مسیحیت عراق بیانیه ای در خصوص موضعمان در قبال تحریک های آمریکایی-صهیونیستی علیه همسایه خود یعنی ایران صادر کردیم مبنی بر اینکه ایران و مستشاران آن در حمایت از دولت و نیروهای عراقی نقش پررنگی ایفا کردند که غیرقابل فراموش است. اعلام می داریم که بازی آمریکا و صهیونیست ها فقط علیه ایران نیست بلکه علیه تمام آزادگان جهان می باشد و اکثر عراقی و احزاب و مردم مخالف این تحریم ها هستند. ما از دولت عراق درخواست کردیم که نقش بارزتری در این خصوص ایفا کند.
انتهای پیام/مهر

کلمات کلیدی خبر :حشد شعبیداعشابوبکر البغدادی^