اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 16189تاریخ ثبت : 1397/5/6 09:11:40

دستگیری یک زن عضو داعش در آلمان

رسانه های آلمانی از دستگیری یک زن عضو داعش در کارلسروهه آلمان خبر دادند.

دادستانی کل فدرال آلمان در جریان تلاش های قاطعانه تر برای مبارزه با زنان داعشی در آلمان پنجشنبه صبح در کارلسروهه یک زن جوان 31 ساله را به اتهام عضویت در سازمان تروریستی داعش دستگیر کرد.

بر اساس اطلاعات سازمان های امنیتی آلمان این زن 31 ساله که "سابینه .اس" نام دارد در دسامبر سال 2013 همسر و دو فرزند کوچک خود را ترک کرد تا در سوریه به سازمان تروریستی داعش بپیوندد. وی با یک فرمانده نیروهای شبه نظامی در سوریه ازدواج کرده و موقتا در رقه زندگی می کرد. وی از این ازدواج خود هم صاحب دو فرزند دیگر شد. وی همچنین به عنوان یک سخنگوی سازمان تروریستی داعش عمل می کرد و برای این گونه فعالیت های خود ماهانه 100 دلار از داعش دریافت می کرد.

این زن عضو داعش در یک وبلاگ و از طریق یک کانال تلگرام زندگی در به اصطلاح خلافت داعش را ستوده و دیگران را هم برای پیوستن به داعش در سوریه ترغیب می کرد. وی همچنین تصاویری از سلاح ها و مواد منفجره ای را که علیه مبارزان ضد داعش به کار می برد را پست می کرد.

سازمان های امنیتی آلمان و بخصوص دادستانی کل فدرال آلمان در حال حاضر تلاش می کنند که حدود 200 زنی را که از آلمان به عراق و سوریه سفر کرده اند تحت کنترل قرار داده و مجازات کنند. ده ها تن از این زن‌های آلمانی تا به حال به وطن خود بازگشته اند. تنها دو نفر از آن ها تا به حال دستگیر شده اند.

دادستانی کل فدرال آلمان تازه همین چند هفته پیش اولین طرفدار زن داعشی را دستگیر کرد. وی جنیفر 27 ساله از ایالت نیدرزاکسن بود که بر اساس اطلاعات محققان بین سپتامبر سال 2014 و اوایل سال 2016 در عراق به سازمان تروریستی داعش پیوسته بود.

مسئله بازگشت زنان و کودکان داعشی از مناطق بحرانی به یکی از چالش های سازمان های امنیتی در  آلمان تبدیل شده است.

اخیرا و بعد از شکست های داعش در مناطق بحرانی در عراق و سوریه این مسئله مطرح است که چگونه در آلمان باید با جنگجویان داعشی بازگشته از مناطق بحرانی و بخصوص کودکانی که تا به حال تنها جنگ را شناخته اند رفتار کرد.

بسیاری از زنانی که از آلمان به تروریست های داعش در مناطق بحرانی پیوسته اند آنجا ازدواج کرده و صاحب فرزند شده اند. بعضا برخی از آن ها حتی در حالیکه باردار بوده اند به عراق و سوریه سفر کرده و آنجا کودکان خود را به دنیا آورده و بزرگ کرده اند.

بر اساس اطلاعات دولت آلمان از سال 2012 بیش از 960 نفر از آلمان به مناطق بحرانی در عراق و سوریه سفر کرده و به تروریست های داعش پیوسته اند. حدود 200  نفر از این افراد زنان بوده اند. حدود یک سوم این افراد دوباره به آلمان بازگشته اند که 50 نفر آن ها زن بوده اند.

"هانس گئورگ ماسن"، رئیس سازمان اطلاعات داخلی آلمان اوایل دسامبر درباره کودکان و نوجوانانی که در خانواده های داعشی متولد شده و از مناطق بحرانی به آلمان باز می گردند هشدار داده است. وی در این باره اظهار داشت که کودکان و نوجوانانی وجود دارند که در مناطق تحت اشغال داعش به مدرسه رفته و در آنجا شستشوی مغزی شده و به اندازه زیادی افراط گرا شده اند.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :داعش^