اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15852تاریخ ثبت : 1397/3/21 09:55:29

وضعیت هولناک زندان‌های سری امارات در یمن /شکنجه یک زندانی دیگر تا سرحد مرگ

هر روز از داستان‌های هولناک دیگری درخصوص زندان‌های سری تحت مدیریت امارات در یمن پرده برداشته می‌شود.

روزنامه الشرق قطر در گزارشی درباره زندان‌های سری امارات در یمن و اوضاع داخلی آن از زبان خانواده‌های زندانیان پرداخت و نوشت: هر روز از داستان‌های هولناک دیگری درخصوص زندان‌های سری تحت مدیریت امارات در یمن پرده برداشته می‌شود. داستان‌هایی که در سطح جنایت جنگی هستند. آخرین داستان از زبان خانواده یک زندانی یمنی در زندان‌های نیروهای اماراتی در شهر عدن در جنوب این کشور است.

اعضای این خانواده از انتشار تصویر جسد متورم فرزند خود شوکه شده است که روی آن آثار شکنجه وجود داشته است. فرزند این خانواده دو سال پیش ناپدید شد و آنها از محل زندانش خبری نداشتند تا اینکه تصویر جسد متورم و شکنجه شده محمد صالح فضل النوم مشهور به "محمد اللحجی" (فرزند این خانواده) ناگهان بعد از دوسال زندانی بودن منتشر شد.


فعالان در شبکه‌های اجتماعی تصاویری را منتشر کردند که جسد متورم و شکنجه شده اللحجی را نشان می‌دهد که از 13 ماه ژوئیه سال 2016 میلادی در نزد عناصر مسلح موسوم به "نیروهای کمربند امنیتی" وابسته به امارات زندانی بوده است.

خانواده اللحجی در بیانیه خود اعلام کردند که از زمان بازداشت فرزندشان از محل نگهداری اطلاع نداشته و با وی ملاقاتی نداشته‌اند و با وی تماسی نداشته‌اند تا اینکه تصویر پیکر او منتشر شده است.

این خانواده افزود: با وجود انتشار این تصویر نیز هیچ مسئول امنیتی یا مرجعی با آنها تماس نگرفته است تا جسد فرزندشان را تحویل آنها بدهد.

از مادر اللحجی که از زمان دیدن عکس فرزندش دچار شوک روحی شده نقل شده است که وی آنچه بر سر فرزندش آمده است، لکه ننگی برای نیروهای کمربند امنیتی و دولت امارات دانسته است و از دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن خواسته است که مسئولیت خود را در قبال حفاظت از شهروندان یمنی برعهده بگیرد. این مادر از زمان ربوده شدن فرزندش توسط نیروهای امنیتی او را ندید و نتوانست صدایش را بشنود.

مادر اللحجی نیروهای کمربند امنیتی و دولت امارات مسئول کامل مرگ فرزندش بر اثر شکنجه و خشونت دانست و خواهان تحویل پیکرش به عنوان حداقل حقوق قانونی خانواده اش شد.

نیروهای کمربند امنیتی و دولت امارات که بر همه زندان‌ها در شهر عدن نظارت دارد، هیچ گونه توضحیی درباره پرونده مرگ محمد اللحجی درپی شکنجه شدنش ارائه نکرده‌اند. امارات عملیات ائتلاف متجاوز به یمن را از طریق پایگاه خود در منطقه البریقه مدیریت می‌کند که یکی از بزرگترین زندان‌های غیررسمی استان‌های جنوبی یمن در این پایگاه است. خانواده اللحجی در طول دوسال اخیر در همه تجمع‌های اعتراص آمیز انجمن خانواده مفقودشدگان و بازداشت شدگان شرکت داشته است؛ به این امید که خبری از سرنوشت فرزند خود بیاید و وی آزاد کردد اما امروز آنها خواهان تحویل گرفتن جسد فرزند خود هستند که در طول 24 ساعت از زمان انتشار عکس پاسخ مثبتی نگرفته‌اند؛ عکسی که جان باختن اللحجی بر اثر شکنجه را تایید می‌کند.

منبع: تسنیم
انتهای پیام/

کلمات کلیدی خبر :زندان‌اماراتیمن^