اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15720تاریخ ثبت : 1397/2/31 09:38:05

مصاحبه | افسر سابق ارتش آمریکا: اسرائیل خوش‌شانس‌ است که ایران، روسیه و سوریه نابودش نمی‌کنند

افسر سابق جنگ روانی ارتش آمریکا می‌گوید اسرائیلی‌ها بسیار خوش شانس هستند که ایرانی‌ها، روس‌ها و سوری‌ها واکنش نشان نمی‌دهند و اسرائیل را برای تمام تجاوزگری‌هایش نابود نمی‌کنند.

«اسکات بِنِت» افسر سابق جنگ روانی ارتش آمریکاست و مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه سن خوزه و دکترای خود را از دانشگاه کاتولیک آمریکا در واشنگتن دریافت کرده است.

    وی که از منتقدان سرسخت سیاست‌های دولت آمریکاست کتابی نیز با عنوان «حقه بازی» تألیف کرده است. در این کتاب از حمایت مالی سیاستمداران آمریکایی از تروریسم صحبت شده و پس از انتشار جنجال زیادی به راه انداخت.

خبرنگار گروه بین‌الملل تسنیم با «بنت» که برای اولین بار به ایران سفر کرده در حاشیه ششمین کنفرانس افق نو در مشهد مقدس گفت‌وگو کرده است. وی در این مصاحبه درباره حضور نظامی آمریکا در سوریه، خروج آمریکا از برجام و تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک سوریه اظهار نظر کرد.
افسر سابق جنگ روانی ارتش آمریکا معتقد است کسی از جانب سوریه برای نظامیان آمریکایی دعوتنامه نفرستاده است بنابراین حضور ارتش آمریکا در سوریه جنایت جنگی محسوب می‌شود.

    وی گفت: این یک واقعیت است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با دعوت بشار اسد همتای سوری خود اقدام به اعزام نظامیان روسی به سوریه کرده است تا به دفاع از این کشور در مقابل مزدوران وهابی سعودی کمک کنند. سازمان سیا و موساد تأمین مالی این تروریست‌ها را بر عهده دارند. صهیونیست‌ها برای این مزدوران پول،‌ اسلحه، پناهگاه و بیمارستان فراهم می‌کنند.

بنت با بیان اینکه مردم آمریکا از اطلاعات فوق آگاهی ندارند ادامه داد: آنها فکر می‌کنند نظامیان آمریکایی با تروریسم مبارزه می‌کنند در حالیکه به مزدوران سعودی کمک می‌کنند، وهابی‌هایی که متعصب هستند و از لحاظ فکری از هم گسیخته.
این افسر سابق ارتش آمریکا تأکید کرد: پوتین و ایران سوریه را نجات دادند و امیدوارم به حمایت و توسعه سوریه ادامه دهند.

وی با اشاره به حضور ارتش آمریکا در شمال سوریه گفت: ما دیگر تحمل نمی‌کنیم آمریکا به کشور دیگری حمله کند و آن را تجزیه سازد و باعث جنگ و خونریزی به نام "حقوق بشر، دموکراسی و سرمایه‌داری" شود.
اسکات بنت در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه از منظر قوانین بین‌الملل گفت: این جنایت جنگی است. آنها در سوریه جنگ راه می‌اندازند و بسیار خوش شانس هستند که ایرانی‌ها، روس‌ها و سوری‌ها واکنش نشان نمی‌دهند و اسرائیل را برای تمام تجاوزگری‌هایش نابود نمی‌کنند.

خبرنگار تسنیم سپس از وی پرسید "با توجه به اینکه خروج آمریکا از برجام قطعی است کشورهای اروپایی در تلاش برای حفظ برجام هستند و صحبت از مذاکرات جدیدی به میان آمده. آیا فکر می‌کنید اروپا در این امر قابل اعتماد است؟"

وی گفت: تصور می‌کنم اروپایی‌ها خواستار صلح و ثبات هستند و توافق هسته‌ای با ایران را ابزاری برای صلح و ثبات می‌دانند و خوشحال نیستند که آمریکایی‌ها به میل خود رفتار کنند پس فکر می کنم اروپایی ها خواهند گفت "نه ما نمی‌خواهیم به برجام پشت کنیم و با ایران و روسیه خواهیم بود" زیرا ایالات متحده مهاجرین و پناهنجویان را به سمت اروپا سوق داده و به طور کلی زندگی و فرهنگ مردم اروپا را به مختل کرده است. اروپایی‌ها از این موضوع بسیار ناراحتند زیر این آمریکاست که باعث تمام این موارد شده است.

این افسر سابق ارتش آمریکا تاکید کرد: به همین دلیل است که اروپایی ها با آغوش بازتر با روسیه برخورد می‌کنند. روس‌ها می‌گویند مسئول تمام اینها باراک اوباما، هیلاری کلینتون، جان برنان، ویکتوریا نولان، تمام نومحافظه‌کاران صهیونیست و دولت قبلی است. این مسائل تقصیر روسیه، ایران و چین نبوده بنا براین تصور می‌کنم یک تغییر رویکرد از جانب نخبگان سیاسی اروپا به سوی روسیه وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :مصاحبهآمریکااسرائیلایرانروسیهسوریه^