اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 15657تاریخ ثبت : 1397/2/25 10:53:09

گروه تروریستی جدیدی در جنوب سوریه تشکیل شد

گروه های تروریستی موجود در شمال استان درعا، تشکیلات مسلح جدیدی را در شهر 'نوی' در جنوب سوریه تشکیل دادند.

رسانه های وابسته به مخالفان، امروز اعلام کردند: این گروه ها هدف از ایجاد تشکیلات جدید که آن را 'شورای نظامی آزادگان نوی' نامیده اند را هم افزایی و وحدت عمل گروه های تروریستی در مرحله آینده اعلام کردند.
تشکیلات جدید تروریستی پس از ناکامی 'جبهه جنوبی' که دربرگیرنده 50 زیر مجموعه ارتش آزاد بود در متحد کردن گروه های تروریستی ایجاد شده است.
گروه تروریستی ارتش آزاد نیز دو روز قبل، تشکیلات جدیدی را در شمال سوریه با پشتیبانی ترکیه ایجاد کرد.
این تشکیلات جدید از چند گروه زیر مجموعه ارتش آزاد، ایجاد و فرماندهی آن به گروه تروریستی فیلق الشام سپرده می شود.
بزرگترین زیر مجموعه های گروه تروریستی ارتش آزاد در شمال سوریه از جمله جیش ادلب الحر، جیش العزة، جیش النصر و تیپ یکم ساحلی گروه هایی هستند که به تشکیلات جدید پیوسته اند.
فرماندهی این تشکیلات پس از فشارهای بسیار بر گروه 'فیلق الشام' برای پیوستن به این تشکیلات جدید به آن سپرده شده است.
رسانه های مخالف سوریه اعلام کردند که ترکیه در ماه های گذشته پشتیبانی نظامی و تدارکاتی گسترده ای از این گروه ها داشته است.
عملیات نظامی ارتش ترکیه و تروریست های مورد حمایت (ارتش آزاد) در شمال غرب سوریه (عفرین) از 20 ژانویه 2018 (30 دی) آغاز شده است که به گفته دولت آنکارا هدف از آن، نابودی عناصر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک)، حزب اتحاد دمکراتیک سوریه (پ.ی.د)، یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.پ.گ) و داعش است.
گروه تروریستی داعش هیچ نیرویی در عفرین ندارد.
دولت دمشق عملیات نظامی در عفرین و سایر مناطق شمال سوریه را، اشغالگری می داند و خواستار خروج نیروهای ترکیه از خاک این کشور است.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :گروه تروریستیسوریه^