اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 15655تاریخ ثبت : 1397/2/25 09:50:44

نشست اضطراری کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس برگزار شد/ لاریجانی: اقدامات امریکابی پاسخ نمی ماند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:مسئولان کنونی ایالات متحده آمریکا تصور نکنند اقدامات آنها در مورد فلسطین و مسئله هسته ای ایران بدون پاسخ می ماند.


علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست اضطراری کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس گفت: آمریکا در روزهای گذشته از توافق هسته ای ۱+۵ با ایران که با درخواست خود آمریکا به امضا رسیده بود، خارج شد. یک روز اعلام می کند دیگر در سوریه نمی ماند و طلب پول از برخی کشورها می کند و چند روز بعد سوریه را بمباران می کند. سال ها از تروریست ها در منطقه حمایت کرده اند و اذعان کرده اند که داعش را به وجود آورده اند و امروز علمدار مبارزه با آن هستند.

به گزارش نامه نیوز، لاریجانی تاکید کرد: همه این اقدامات نشان می دهد رژیم آمریکا دچار بحران تصمیم گیری استراتژیک شده است و ناپخته و ماجراجویانه به صحنه بین المللی نگاه می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معتقدم رئیس جمهور فعلی توانایی تشخیص و قضاوت در مورد پیامدهای طولانی مدت اقدامات خود را ندارد. توصیه می کنم که مسئولان کنونی ایالات متحده در مورد فلسطین و قدس شریف و محور مقاومت و جهان اسلام دچار اشتباه محاسباتی نشوند و تصور نکنند این گونه اقدامات در مورد فلسطین و مسئله هسته ای ایران بدون پاسخ می ماند. اقدامات لحظه ای و نسنجیده در دنیای امروز نمی تواند ادامه پیدا کند. چنین اقداماتی موجب افزایش تنش و ناامنی در جهان کنونی می شود.

وی تصریح کرد: سبک‌سری یک اقدام پرهزینه برای دولتمردان است و هزینه آن را باید در نهایت پرداخت کنند و به زودی آن را می چشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل و ضرورت تشکیل این نشست فوق العاده را به دلیل اقدامات سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی علیه راهپیمایی مسالمت آمیز ملت فلسطین در روز بازگشت خواند و گفت: این موضوع در مسئله فلسطین و قدس تاثیرگذار است. روز نکبت روزی است که بزرگترین فاجعه تاریخ بشری در آن به وقوع پیوست.

لاریجانی افزود: در روز نکبت بیش از دو سوم ملت فلسطین آواره شده و مجبور شدند خانه و کاشانه و سرزمین آبا و اجدادی خودشان را ترک کنند و به جای آنان، دیگرانی از گوشه و کنار زمین دور هم گرد آمدند و سرزمین آنها را غصب کردند. ملت فلسطین در برابر چنین ستمی ایستادگی می کنند، این حق مسلمانان است.

وی تصریح کرد: اگر دفاع این ملت شجاع نبود، امروز رژیم صهیونیستی بقیه کشورهای عربی را همچنان دچار بحران امنیتی می کرد.

لاریجانی با اشاره به بیانیه اخیر وزارت خارجه آمریکا گفت: اخیرا وزارت خارجه آمریکا با کمال وقاحت بیانیه ای در خصوص تخصیص اعتبارات لازم برای ساخت بنای سفارت آمریکا در قدس شریف صادر کرده است و ترامپ بار دیگر تاکید کرده که مشتاق انتقال سفارتخانه آمریکا از تل آویو به قدس شریف است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رژیم صهیونیستی و آمریکا نیز به طرق مختلف درصدد جلب حمایت سایر کشورها برای انتقال سفارت آمریکا به قدس هستند تا اقدام آمریکا را مشروع جلوه دهند و زمینه را برای اجرای سایر اقدامات و طرح ها فراهم کنند.

وی تصریح کرد: اینک ماییم و این ملت مقاوم که به حمایت ما نیازمندند. کمک به این ملت مبارز صرفا یک اقدام بشردوستانه نیست، بلکه کمک به کسانی است که در حقیقت هزینه دفاع از امت اسلامی و همه کشورهای منطقه را متحمل شدند.

لاریجانی اظهارداشت: ما نه تنها اقدامات ضدانسانی رژیم صهیونیستی را شدیدا محکوم می کنیم، بلکه بیانیه وزارت خارجه آمریکا و تصمیم رئیس جمهور این کشور را نیز شدیدا محکوم می کنیم و خواهان عکس العمل فوری کشورهای اسلامی و جامعه بین الملل نسبت به آن هستیم.

رئیس مجلس گفت: در این نشست می خواهم به نکته ای اشاره کنم که می تواند نگاه ما را به مسئله فلسطین، قدس شریف و جهان اسلام امیدوار کند.

وی ادامه داد: همان طور که مستحضرید فلسطینی ها از یک طرف با تهدید آمریکا و رژیم صهیونیستی و طرح سازش و ادعای آمریکایی ها برای معامله بزرگ قرن مواجه هستند و از طرفی با تنگ تر شدن حلقه محاصره و فشار و تحریم برخی کشورها و سکوت برخی کشورهای جهان اسلام و نزدیک شدن برخی کشورهای منطقه به رژیم صهیونیستی و تلاش های آشکار و پنهان آنها برای نزدیک تر شدن به رژیم صهیونیستی مواجه هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اما طوفان راهپیمایی بازگشت فلسطینی ها دارای ابعاد عمیقی است که باید مورد توجه ما و شما قرار گیرد.

منبع: مهر
انتهای پیام/

کلمات کلیدی خبر :فلسطینلاریجانی^