اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 15638تاریخ ثبت : 1397/2/24 08:26:16

اسناد همکاری‌های آمریکا با داعش در سوریه و عراق منتشر شد

به تازگی اسنادی در آمریکا منتشر شده که همکاری‌های آمریکا با تروریست‌های داعش در سوریه و عراق را فاش می‌کند.

پایگاه خبری بیزینس اینسایدر در مقاله ای به درز گزارش‌ها و اسناد محرمانه در خصوص عملیات صورت گرفته توسط نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق پرداخته است. بر اساس اسناد و گزارش‌های متعددی که اخیراً در نتیجه قانون آزادی اطلاعات آمریکا منتشر شده، نیروهای ویژه آمریکایی در داخل سوریه و عراق عملیات‌های غیر قانونی انجام داده‌اند.

این اسناد نشان می دهد نیروهای ویژه آمریکا وابسته به نیروهای کماندوهای دریایی این کشور به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش به دنبال انجام عملیات‌هایی برای حمایت از گروه‌های مسلح مورد نظر آمریکا یا گفتگو با سرکردگان گروه تروریستی داعش بوده اند.

این اسناد همچنین از کشته شدن 3 تن از نظامیان ارشد نیروهای کماندویی دریایی آمریکا از ژانویه تا جولای سال 2016 در عملیات‌های مختلف در داخل اراضی سوریه و عراق خبر می‌دهد. این مدت، دوران تصدی ریاست جمهوری باراک اوباما رئیس جمهور سابق این کشور بود و طبعا این موضوع با اظهارات علنی و تکرار شده توسط وی و سایر رهبران ارشد وزارت دفاع آمریکا در خصوص عدم حضور نیروهای آمریکایی در عملیات مستقیم میدانی ضد گروه تروریستی داعش در تناقض بوده است.

با این وجود، رسوایی به وجود آمده فراتر از این موضوع است و این اسناد نشان می دهد در زمان مورد نظر، نیروهای آمریکایی مذاکرات و ارتباطات مستقیمی با تعدادی از سرکردگان داعش داشته‌اند.

نیروهای دریایی آمریکا اسامی تمامی نظامیان مذکور را از اسناد پاک کرده‌اند تا این اسامی همچنان به صورت محرمانه باقی بماند. رهبران نظامی آمریکا همچنین نسبت به ماهیت این عملیات نیز به نکته‌ای اشاره نکرده اند، اما آنچه که از مطالب منتشر شده ثابت می‌شود، این است که توطئه ا‌ی سری از سوی آمریکا برای سوریه و عراق وجود داشته است.

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :آمریکاداعشسوریه عراق^